| laah a întrebat:

Nu stiu ce sa cred, daca ii place de mine sau nu.Sa va explic cum stau lucrurile:mie imi place foarte mult, sh azi am aflat de la o prietena ca mai de mult si lui i-a placut de mine.Acum suntem in acelasi liceu, si stie ca imi place, mereu cand ma vede ma saluta si imi zambeste. Un baiat i-a dat porunca sa imi zica mie ca ii place de mine, si cand a zis a rosiit tot. Ce sa cred? Ii place de mine sau nu?

Răspuns Câştigător
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei! Poate. Di descrierea ta pare un tip cam timid. De aceea, ar trebui tu sa faci primul pas. Daca astepti dupa el, trece si 2019. Du-te si fii sincera cu el. Eu cred ca te place dar ii e prea rusine sa recunoasca. Bafta!

| laah explică (pentru stefaniacristina77):

Da este timid,dar si mie imi este rusine sa merg la el fiindca toti prietenii lui stiu ca imi place de el, si ne intalnim doar la liceu, iar atunci el e cu pritenii lui.In plus nu stiu cum sa-i zic ca imi place de el,am id.ul lui,dar nu stiu cum, oricum multumesc mult, daca mai ai sfaturi spune-mi-le te roghappy

| stefaniacristina77 a răspuns (pentru laah):

Pai. Du-te la el si roaga-l sa vine putin sa vorbesti ceva cu el sau roaga o prietena sa se duca sa-l ia de acolo. Si eu am patit acelasi lucru si m-a ajutat o prietena care-l cunostea. Asa am vorbit pentru prima oara cu el si sunt cu un tip foarte timid. Tot ce trebuie sa faci e sa ai incredere in tine. Daca mai ai intrebari sau comentarii sunt fericita sa-ti raspund ^^

| laah explică (pentru stefaniacristina77):

Poti sa-mi lasi id.ul sa vorbim mai multe... Vreau sa ma ajuti sa-mi spui cum sa procedez.

| laah explică (pentru stefaniacristina77):

Mai bine da-mi id-ul tau sa vorbim mai multe.

9 răspunsuri:
| Bbiiaannccaaa a răspuns:

Eu spun sa astepti putin timp, sa se clarifice lucrurile intre voi, poate o sa fiti impreuna! nu te grabi, vezi cum decurg lucrurile si incearca sa-l apropii prin felul tau de a fi! Fii tu, cred ca asta va prinde bine! Bafta!

| laah explică (pentru Bbiiaannccaaa):

O sa mai astept putin, Crezi ca ar fi bine sa ii zic ca imi place de el? multumesc pentru sfat

| Bbiiaannccaaa a răspuns:

Lasa-l totusi pe el sa faca primul pas. Noi fetele suntem mai orgolioase si totusi poate pici tu prost. Eu iti doresc multa bafta si poate totul va fi bine intre voi!

| Adadelovelace a răspuns:

Eu cred ca te place doar ca este foarte timid ar trebui sa va intalnitzi si daca nu face el primul pas fal tu

| laah explică (pentru Adadelovelace):

Si mie imi este rusine sa ii zic ca imi place de el.Nu avem unde sa ne intalnim,doar la liceu, si el e mereu cu prietenii lui, nu pot sa ii zic. Daca mai ai sfaturi zile te rog.