| KeSha9 a întrebat:

happy

Nu stiu cu ce sa incep. Am 2-3 colegi care ma urasc,, straight face

Mai ales un baiat care zi de zi se ia de mine, nu i-am facut nimic si cu toate astea gaseste un pretext sa ma atace. O data la franceza scrisesem un cuvant gresit, si cica : Nici nu stie sa scrie. Sau intr-o zi nu eram la scoala si in ziua urmatoare cum am intrat in clasa a facut scandal. Nici mama nu tipa si nu m-a certat vreodata asa sad Imi venea sa plang dar mam abtinut.

Si miercuri si azi nu am fost la scoala din cauza unor probleme. Maine sunt sigura ca o sa inceapa : De ce nu vi cand trebuie la scoala,, etc

Ce sa fac? Toata lumea ma stie ca cea mai cuminte din clasa si cea mai prostuta sa spun asa straight face

Daca scot vreun cuvant dirigintei sunt ca si moarta, mama nu vrea sa ma dea la alta scoala. Asa eram din clasele mai mici happy Nu prea bagata in seama,

va rog, ceva sfaturi o.O?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ignora-i total si n-au decat sa isi raceasca gura degeaba

| JustmeV a răspuns:

Da-le replici gen: Asa, si?, Ok., Oh, imi pare rau, nu pot vedea problema ta., Ma confunzi cu mamicata?, etc.
Vorbeste serios cu ei si rezolvati... straight face

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Si trebuie sa te cobori la nivelul lor? Nu vezi ca sunt rai? Lasa-i in durerea lor, nu ai cum s-o scoti la capat cu asemenea oameni. Da-le peste nas atunci cand iti spun ceva, nu are rost. Trebuie sa ai mai multa ambitie in asemenea situatii. oh go on

| Titanos a răspuns:

Cheama tigani si taximetristi sa ii puna la respect.

| Maxim96 a răspuns:

Ignora-i si tine capul sus!

| IonelaMV a răspuns:

Încearcă să ridici puțin tonul la ei și să-i pui puțin la respect. Daca nu vrei, sau nu poți evităi și încearcă să nu le arăți că te doare, sau că-ți pasă... sper să fi mai tupeistă și aratăle respect.Calcăi tu pe ei în picioare.Dăi... de copii fără viitor!laughing big grin

| Anonim37 a răspuns:

Intoarce-i vorbele big grin
sau...fa-ti mai multi prieteni...si ia-te si tu de el.big grin

| LOoOVeEe05 a răspuns:

Si eu sunt de parere cu ஐஐ sad

| LOoOVeEe05 a răspuns:

Si capu sus happy

| JrKhalifa a răspuns:

Sincer eu zic sa faci asa. Data viitoare cand se ia de tine spune-i asa.Ce... ai tu cu mine? Ce nu iti convine? Si mai ia-l cu intrebari din astea ca o sa se panicheze si nu o sa mai zica nimic.winking