| AdelaAde7 a întrebat:

nu stiu cum sa incep.Am o problema in "love", e un baiat la scoala mea care ma placea, eu nu il luam deloc in seama pana ce a inceput sa ma caute si sa vorbim tot mai des. Era frumos, intr-o zi mi-a spus ca ma va pupa si asa a facut, eram pe holul scolii si mi-a dat un sarut pe buze apoi am continuat tot asa si m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el, nu am acceptat deoarece nu eram atat de sigura ca il plac cu adevarat dar a spus ca va astepta si am continuat cu intalnirile si "pupicii" pe holul scolii. Dupa toate astea, am avut o discutie cu el si i-am zis sa terminam totul aici, intr-un final a acceptat asta si nu am mai vorbit pana cand am aflat ca s-a intalnit cu o alta fata,eu credeam ca se plac dar nu era asa. Atunci mi-am dat seama cat de mult tin la el si eram foarte suparata,insa, el m-a cautat din nou si asa povestea noastra a continuat am inceput tot mai mult sa tinem unul la altul si a mai durat cateva saptamani pana ce ne-am certat si iar eu,fraiera,am spus sa fim "just friends", el s-a opus,dar pana la urma mi-a spus ca imi respecta decizia. Inca ma mai cauta,vorbeam dar nu lucruri importante. Eram fericita,pana cand aflasem ca si-a facut o prietena,am plans aproape in fiecare seara si inca o mai fac. El nu ma mai cautat,pana intr-o saptamana, recent, cand a inceput sa se uite foarte insistent la mine, iesea pe hol doar sa ma vada... apoi postase pe pagina sa de facebook melodia noastra..."let her go", el se despartise intre timp de iubita lui. Si am inceput sa vorbim ceva mai des, ma cauta el dar doar pe facebook. Acum, nu ma mai baga in seama nu ma mai priveste deloc.A fost ceva de putin timp, a trecut o luna si mai bine de cand nu am vorbit cu el face to face, doar pe facebook. Nu il pot uita, plang in fiecare seara imi este foarte greu si nu vreau sa cred ca totul s-a terminat aici. P.S: He is my first love. Multumesc din suflet daca ai citit tot, vreau sfaturi si incurajari. As vrea sa stiu daa si tu ai avut o situatie asemanatoare si cum si cat timp ai trecut peste. Mersi mult! funda!;* :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai vazut cat ai scris? laughing

| buburuza2007 a răspuns:

Nu am trecut printr-o asfel de situatie,dar am inteles ca el te cauta,deci cel mai bine este sa lamuriti lucrurile,daca voi nu ati mai vorbit o perdioada de timp tu nu ai de unde sa stii ce s-a intamplat in acel timp,poate a patit ceva,l-a marcat ceva,asa ca spune-i ca il iubesti si ca vrei sa fiti impreuna pe bune, ca numai este o joaca de-a soarecele si pisica, nu ai nimic de pierdut pana la urma, exprima-ti sentimentele si apoi vezi ce se intampla, iti urez succes

| Denisa22Denisa22 a răspuns:

Foarte frumos ce ai scris! Nu am trecut prin asa ceva, sincer...Dar dragostea e ca un trandafir, la fiecare petala o iluzie si la fiecare spin o realitate!

| Bissy a răspuns:

Pai si eu am avut o relatie dar acel baiat si-a batut joc de mine si l-am gasit cua lta dar cand am obs ca ma inseala nu il iubeam atata de mult cat l-ai iubit tu dar intr-un final cel mai bun lucru ar fi sa cauti pe un baiat care sa tina la tine si tu la el si sa nu mai dai cu piciorul la baieti care chiar tin la tine...dar ai grija niciodata sa nu iubesti un baiat la maxim pentru ca te poate juca pe decete si tu vei avea cel mai mult de suferit