| gabriela1hdbl a întrebat:

Pai,daca aveti putin timp,ascultati-mi si mie povestea, va rog.Din clasa a6-a ini tot place de un baiat, am fost cu el 2 luni,apoi ne-am despartiti,ma rog,eram si cam mici. apoi, intr-a 8-a,iar, atunci am fost vreo 4 luni,eram mult mai apropiati,fiind si putin mai maturi,ne purtam diferit,stateam mereu impreuna,faceam lucruri dragute, etc...acum trec clasa a 9-a si acum cateva luni am fost iar cu el timp de 2 luni, ne-am despartit ..sincer,de fraieri, lipsa de incredere.Si acum,iar stam impreuna pe afara,ne-am si sarutat, din cauza unui pariu pus de el laughing si suntem iar apropiati..si multe chestii.dar nu stiu ce sa fac..nu vreau sa mai sufar atat,vreau sa fie altfel,vreau ceva nou,sa o luam de la inceput,dar,sincer,nu stiu daca ma mai place,adica,cum spuneam mai sus,face mici gesturi,marunte,dragute,si,nu stiu cum sa zis, dar vad cum ma priveste

5 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Intreaba-l

| positivity a răspuns:

Probabil nu ai curajul de a îl întreba în mod direct dacă te place sau nu, însă cred că aceasta ar fi cea mai ușoară modalitate de a afla ce gândește.
Dar eu consideră că îi ești cel puțin dragă. Oricât de mici ați fi fost în clasa a VI-a, nu prea cred că a uitat atât de repede acele clipe.
Întreabă-l doar dacă simte ceva pentru tine.

| gabriela1hdbl explică (pentru positivity):

Cu siguranta nu le-am uitat pe cele dintr-a 6-a, dar au fost mult mai multe si acum, intr-a 8-a. dar, sincer, nu stiu daca mai simte ceva..si nu prea am curajul sa il intreb

| Crainstorm20 a răspuns:

Serios confused in primul rand eu sunt baiat si ca sa afli e simplu... vezi cum reactioneaza in preasma ta daca mai simte ceva vei vedea ca reactioneaza(se uita dupa tine, se apropie). Incearca, sigur merge! :-)

| gabriela1hdbl explică:

Ce parere aveti? cum sa aflu daca ma mai place? dati-mi niste sfaturi, va rog. Fundaaa