| Tmcn a întrebat:

Pentru cei care au dat competenţele lingvistice (bac) anul trecut : Cum se deşfăşoară proba orală la engleză/franceză/română?

2 răspunsuri:
| crystyanshyness a răspuns:

Candidatul extrage un bilet si primeste hartie stampilata pentru ciorna. Pentru elaborarea raspunsurilor, se acorda fiecarui candidat cate 15 minute, iar pentru sustinerea acestora in fata comisiei, cate 10 – 15 minute. funda?

| crystyanshyness a răspuns:

Dupa sustinerea probei, candidatul preda ciorna semnata si biletul de examen.