| Korb a întrebat:

vreau cateva informatii despre competentele lingvistice la clasa a XII-a, cum se desfasoara proba orala, etc.
(as vrea in special sa aflu la lb.franceza ce subiecte se discuta la proba orala)

Răspuns Câştigător
| GreenBubble a răspuns:

Buna!
La proba orala intrii in sala si astepti sa iti alegi un subiect, dupa ce ai luat subiectul ai 15 min sa-l rezolvi pe o ciorna dupa care supravegetorii vor asculta ce ai scris.Aceste probe se dau in general cu profesorii din scoala si nu sunt foarte dificile, trebuie sa dai raspunsurile cursiv si eventual sa raspunzi la intrebarile suplimentare adresate de supravegetori( pe baza subiectului extras).

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Programa la linkul :
http://www.ebacalaureat.ro/......4-767.html

Vezi subiectele din anii anteriori la linkul :
subiecte.edu.ro/2014/bacalaureat/modeledesubiecte/certificarecompetente/C_competente_lingvistice_model_limba_franceza.zip

...anceza.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/modeledesubiecte/certificarecompetente/C_Competente_lingvistice_Model_Franceza.zip
subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/modeledesubiecte/certificarecompetente/Proba%20C%20franceza%20model%20audio.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Certificare_competente/C_Competente_lingvistice_Limba_franceza_Model_subiect.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Certificare_competente/C_competente_lingvistice_lb_franceza.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/modele_subiecte/probe_orale/limba_moderna/Limba_franceza.zip

Toate cele bune.