| anonim_4396 a întrebat:

Buna, pentru cei din Pitesti, as vrea si eu pareri despre liceele de top, de exemplu Bratianu, Zinca, Odobescu, Barbu, Cantacuzino. Vreau sa stiu mai exact daca oamenii de acolo sunt ok, nu vreau sa apuc intr-un liceu plin de fitosi

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"pareri despre liceele de top, ...nu vreau sa apuc intr-un liceu plin de fitosi"

păi atunci alege un grup scolar agricol - acolo nu sunt fițoși

| K4n3kiK3n a răspuns:

Iti pot zice eu cum sta treaba avand in vedere ca am fost in doua dintre ele si anume Barbu si Zinca. La Brati sunt fitosi, au tricouri cu liceul pe care sunt obligati sa le poarte in timpul evenimentelor, la Barbu invatatul se i-a in deradere dar in general oamenii sunt de treaba ( aproape sunt traficanti de droguri prin zona ), la Zinca sunt roacheri si unii au aere de francezi ( cringe dupa mine ), Odo e o combinatie intre barbu si Zinca, de Cantacuzino nu prea stiu mai nimic pentru ca n-am prieteni sau rude pe acolo. In general oamenii sunt de treaba. Iti recomand sa nu alegi liceul dupa oameni pentru ca in liceu iti vei forma un grup de prieteni cu care sa te intelegi destul de repede

| K4n3kiK3n a răspuns (pentru K4n3kiK3n):

Apropo*

| CaliforniaLA a răspuns (pentru K4n3kiK3n):

Acum cat timp ai fost la liceu acolo?

| K4n3kiK3n a răspuns (pentru CaliforniaLA):

Inca sunt elev la Barbu trecand in a 12 a, iar la Zinca am făcut doar clasa a 9 a

| CaliforniaLA a răspuns (pentru K4n3kiK3n):

Ce te a facut sa te transferi de la zinca? si pe care il recomanzi dintre toate? presupun ca barbu

| K4n3kiK3n a răspuns (pentru CaliforniaLA):

Am vrut sa ma transfer la mate info intensiv dar la Zinca nu puteam si m-am mutat la Barbu. La Brătianu îți recomand sa mergi daca vrei sa înveți f mult ( avand o reputație mare la nivel de liceu ). Poți merge la oricare dintre liceele menționate de tine pentru ca, cum am mai spus, la început îți vei forma un grup de prieteni și nu ai treaba apoi. Nu contează atât de mult liceul pe cat contează profilul si specializarea. Ca sfat, evita filo, chiar daca nu te pricepi la mate, îți recomand științe ale naturii, sau daca îți place engleza, poți merge pe ceva cu bilingv