| MoZila15 a întrebat:

A fost cineva sau e la unul dintre liceele Zinca Golescu sau Alexandru Odobescu in pitesti k vreau sa stiu cum e ca si liceu, cum sunt profi,(pe filologie cum e, daca e greu) etc... vreau raspuns va rog.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai medie pentru Zinca, du-te la Zinca. La Odobescu a mai scazut nivelul de cativa ani. Au plecat si multi profi buni sau s-au pensionat. Vin generatii mai slabe de elevi acum, adica mai slabe ca cele care erau candva la acest liceu, nu elevi slabi in general.
Eu am terminat Odobescu. Pe vremea mea deja i se cam termina gloria. Dar pot sa-ti spun ca in general au fost profi foarte ok. Nu e asa greu, mai ales la filologie. Mai greoi e la mate-info.