| MadaKiss_4722 a întrebat:

Poi pentru inceput vreau sa va spun ca e legat de premonitii.
Sa incep...In ultimele 5 zile mi s-au intamplat lucruri cam stranii, in sensul ca auzeam, vedeam sau chiar simteam lucruri ce aveau sa se int peste cateva minute, ore sau zile.Cateva exemple:
-ieri, eram intr-un parc cu prietena mea(parcul fiind gol)si i-am spus ca aud niste voci de baieti si o fata care rade, ea spunea ca nu aude nimic. Dupa 5 min au trecut pe acolo pers respective si fata care radea, era aceiasi voce si intonatie ca in minutele trecute.
-Am simtit gust de carne prajita. urmatoarea zi pr mea mi-a spus ca mama ei i-a facut aripioare de pui.
-i-am spus clar pe ce intrare intra un amic de-al meu, el obisnuind sa intre pe partea cealalta in parc.
-Azi la scoala de dimineata i-am spus colegei mele ca o va scoate pe o prietena la tabla( ea neiesiind aproape deloc ). A 3 a ora a ridicato la tabla.
-am simtit ca cineva va cadea pe scari sau se va impiedica de pragul usii. Dupa 5 min a cazut un baiat din clasa vecina.
-tot colegei mele de banca i-am spus ca pana la sf orelor se va intampla ceva cu usa.La mijlocul ultimei ore, cand a iesit un baiat, usa s-a iclinat intr-o parte, iesiind din balamale.
Pe mine si pe cea mai buna pr a mea lucrurile aseta ne cam sperie.Nu stiu clar de ce. Ce parere aveticrying?

Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

Si eu am avut ceva asemanator (si inca mai am!), dar in somn happy

Pur si simplu visez noaptea, iar un fragment din ceea ce am visat, fie de 2-3 secunde, fie de jumath de ora mi se intampla si in realitate!

Dar nu sa zici ca "am visat asnoapte, si azi dimineata mi s-a intamplathee hee" nu! (Eh, au mai fost cazuri dar rare happy ) Asa bun! Ceea ce visez se adevereste ziua urmatoare, sau peste doua zile, sau peste o saptamana, sau peste chiar o luna! Dar daca intervalul e atat de mare (incepand de la o luna.pana mai incolo), iar ceea ce am visat nu s-a adeverit, visul (in acest interval de timp) mi se mai repeta, pana mi se adevereste.

Mdah, destul de interesant nu?
Poi sincer, chiar nu pot sa controlez aceasta!
Uneori visez, alte ori nu preah.adika visez prostii ce ar fi si culmea sa se adevereasca!hee hee

Si totusi, unele da! Niki nu mi-am imaginat, dar da!
De exemplu, am visat-o pe bunica-mea ca a cumparat un fel de bluza cu mai multe culori pe ea, o spala si o pune la uscat. Eh, au trecut vreo 2-3 saptamani de la visul acela happy Ma duc la bunica-mea acasa si culmea! Vad acelasi tricou, In ceeasi pozitie, in acelasi loc ca-n visul meu pus la uscat. (era intre-o pozitie mai rasucita si pus la uscat pe o teava, in loc de uscator, exact ca-n vis) Si am intrebat-o: "Dar de unde ai tricoul acesta? Nu l-am mai vazut pe aici..." Iar ea mi-a raspuns "Poi l-am vazut azi la magazin si mi-a placut, asa ca l-am cumparat si l-am spalat mai intai ca sa fiu sigura! Iar apoi l-am pus aici sa se usuce." Iar eu "Buni, eu am visat aceasta!" Iar ea"..."

Intelegi?!

Acum sa-ti spun ceva! Eu cand visez, iar dimineata ma trezesc, eu uit visul cu desavarsire. Foarte rare ori le mai tin minte, doar adac m-au impresionat in mod deosebit.

Secventele scurte (cele de cateva sacunde) cand mi se intampla in realitate, pe moment realizez "ah, am visat asta!", iar cele mai lungi incep cam asa "hmm...parca imi este cunoscut! culmea! am vsat exact scena asta! iar acum urmeaza sa... iar dupa aceea respectivul va etc " si asa se intampla! Ca si prietena mea cea mai buna s-a mirat! Ea credea ca "ghicesc viitorul sau alte aiureslihee hee

Deci concluzia care e?! Eu zic ca poate si uh visezi noaptea, iar dimineata cand te trezesti uiti ce ai visat (intr-o noapte poti avea multe vise, si e normal ca macar unul dintre ele sa fie uitat, si taman ala sa fie cel in cauza!) Iar la scoala, cand vezi ceva asemanator, incepi si uh ca mine: "ah, stiu ce urmeaza! ala va face nu stiu ce, iar aia va zice etc. A da! Exact! Ti-am spus eu!", iar pretene ta ceva de genul "Wow, cum de ai stiut?!" iar uh "nu stiu, asa mi se inatmpla mie_"

Asa-i?! La mine cam asa e.Eh, nimic grav, gandeste-te ca esti chiar o fata norocoasa! Cati n-ar da sa aiba acest dar de la Dumnezeu! Eu sunt chiar foarte multumita cu el! (La inceput si eu eram cam speriata, dar in timp m-am obisnuit)

Asa ca zabeste! Ai ceva unic, pe care nimeni nu ti-l poate lua!
Esti speciala, fii mandra!

5 răspunsuri:
| Buburuzzza a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii...Iti va trece in curand! plsssss! fundita?

| Xperson a răspuns:

Acestea sunt pur si simplu niste intimplari, la mai multi li se intimpla pur si simplu ai ghicit...nui nimic grav ba chiar din contra poti avertiza prietenii de ceva rau

| CrIsSLoveCristi a răspuns:

Da Da...

Ai vrea tuh...

aSteas simple intamplarii

cine este cu adevarat bun la asa ceva are o cariera in asa ceva.de exemplu lucreaza ca politia.ca sa descopere cazuri sau din astea.

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| Mirela14 a răspuns:

Gandeste-te ca acele lucruri nu exista sh totul e o coincidenta...sau poate esti vreun medium

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele din intamplarile tale sunt de-a dreptul stranii mai ales cea cu usa cele lalte pot fi simple coincidente"sau nu". dar vreau sa iti spun ca si mie mi se intampla genul asta de lucruri dar putin diferit cea ce visez de multe ori se intampla a doua zi de exemplu la scoala certuri intr colegii sau lucruri care se intampla exact ca in visul meu eu cred ca am mostenit-o de la mama dar la ea e putin diferit ea viseaza de obicei pe cineva mort si de multe ori persoanele chiar au murit cel mai mare ex ar fi bunicul meu pe care l-a visat de mai multe ori in sensul ca ar fi mort si ca isi ia la revedere de la ea si dupa o saptamana a murit si multi alti.nu stiu ce sa zic dar eu cred ca asta e un dar nu ceva de care sa te sperii.eu asa am facut si am trecut peste m-am obisnuit si ma simt deosebita asa ar trebui sa faci si u si poate cu "puterile"tale ai putea sa fii de ajutor mai ales cand simti ca ceva rau se va intampla. Multa bafta si nu iti face criji multa lume e ca tine si ca mine unii chiar mai rau. puphappy