| andreeaww a întrebat:

Buna port ochelari de o saptamna nu sunt cea mai frumoasa fata dar nici ce mai urata mie mi se para ca par urata cu ochelari prieteni imi spun ca imi stau bine cu iei dar eu nu stiu.Voi ce credeti unei fete ii sta urat cu ochelari?(raspundeti si fete si baieti nu conteaza)

Răspuns Câştigător
| ilcmty a răspuns:

Daca prietenii tai spun ca iti sta bine, atunci iti sta happy Eu am vazut o suma de fete care poarta ochelari si sunt foarte dragute (si profesoara mea de engleza poarta ochelari si ii sta foarte bine, nu m-as acomoda repede cu ea fara ochelari laughing ). Funda?

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Depinde si de fizionomia fetei, depinde daca rama ochelarilor te avantajeaza sau nu.
Sunt multe fete cu ochelari carora le stau bine dar si invers ( desi nu prea am intalnit) O poza cu tine si ochelari daca se putea ne puteam da o parere big grin

| thegatekeeper a răspuns:

Depinde foarte mult de rama pe care ti-o alegi, astfel incat sa se potriveasca (,) cu forma fetei tale si cu fizionomia. Oricum, este mult mai important sa ii porti si sa incerci sa te obisnuiesti tu cu ei decat sa iti pese de ce cred ceilalti despre infatisarea ta. Mie nu mi se pare ca o pereche de ochelari schimba cu foarte mult felul in care arata o persoana. Si pe mine ma deranjau la inceput (port de vreo 3 ani), fiindca imi placeau, dar mi se parea ca arata ciudat. O sa te obisnuiesti peste cateav saptamani si nici nu o sa iti mai dai seama ca ii porti.

| FollowTheLight a răspuns:

Cred ca sanatatea este cea mai importanta. Daca porti ochelari inseamna ca aveai nevoie.
Chiar daca tie ti se pare ca nu iti sta bine, poate chiar iti sta bine.happy
Inteleg ca e mai greu sa te obisnuiesti cu noua infatisare la inceput, fiindca nu mai arati cum arata-i inainte, dar pana la urma daca ceilalti iti spun ca arati bine, asculta-i. Unii oameni nu ofera complimente doar pentru a se afla in treaba.
Si inca ceva, ba poate iti sta chiar mai bine decat inainte. Ochelarii echilibreaza fata, si o fac sa para mai simetrica.
Asa ca nu te mai ingrijora, fiindca sunt convinsa ca nu e chiar atat de rau.happy

| 5a a răspuns:

Fiecare este diferit, nu avem toti aceeasi fata, la unii li se sta cu ochelari la unii NU acum prietenii tai au zis ca esti frumoasa cu ochelari ( poate ca au dreptate poate ca nu ) gandeste putin doar nu puteau sa spuna " bai esti urata" au zis ca esti frumoasa, da ma rog sanatatea conteaza mai mult decat parerile altora.
Daca puneai o poza cu tine era mai usor sa ne dam cu parerea caci toti suntem diferiti asa cum sunt degetele de la o mana.

| andreeaww explică (pentru 5a):

Poze de la avatar e cu mine dar fara ochelari

| 5a a răspuns (pentru andreeaww):

Conteaza sa fi sanatoasa imi pare rau ca la o varsta atat de frageda porti ochelari sad