| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Presupun ca toata lumea a auzit de tratamentul "miraculos"care te scapa de cosuri in 3 zile.Am aflat de la un prieten care a cumparat aceasta carte ca trebuie sa mananci timp de 3 zile numai mere decojite si ca a treia zi trebuie sa bei suc de telina sau sfecla rosienu mai tin minte...Dar intrebarea este urmatoarea:Este bun acest tratament? Si de durata? Voi l-ati incercat? Are efecte adverse(adica apar mai multe cosuri dupa aia)? Si...sa-mi spuneti daca acel prieten mi-a zis adevarul despre acest tratament(adica daca chiar trebuie sa mananci numai mere)!

Multumesc mult!

funda!

Răspuns Câştigător
| SentimentalConsil a răspuns:

Trebuie sa ai grija la ceea ce mananci, "suntem ceea ce mancam" a zis cine a zis si bine a facut, tenul este o parte din suprafata corpului uman unde este pielea ce mai fina, fiind fina pe acolo se elimina reziduurile numite toxine, am citit aici, pe TPU, ca o masca din castraveti rasi ar fi benefica pentru ten, maninca sanatos si de ce nu si mere, marul este un bun antioxidant si se mai spune ca un mar pe zi te fereste de doctorii

2 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Bai,mie mi se pare o mare porcarie.
Faza cu merele nu e adevarata, am auzit ca intr-adevar dupa 3 zile de mancat numai mere ti se mai usuca cosurile dar cu siguranta ele vor reaparea (ce legatura au merele cu schimbarile hormonale care determina excesul de sebum?) si am mai auzit ca trebuie sa-ti dai si cu ulei de ricin, eu una am incercat si nu e bun de nimic, mai mult iti ingrasa fata.Deci mai bine nu-l incerca.Ma rog... faci ce vrei. -_-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vrajeala, asa cum ti-am scris si ieri.