| Didii29 a întrebat:

Buna prieteni. Acum vreo. 3 saptamani, am intalnit pe un joc (IMVU) un tip care e din acelasi oras cu mine. acum, m-a invitat la el acasa pe mine si pe o prietena pentru ca e singur si vrea sa ne uitam la un film impreuna. Dar nu stiu, oare nu ma risc prea mult daca merg? Nu prea as merge dar a insistat foarte mult. Cum sa ii spun ca nu vreau sa merg fara sa se supere? sad
PS. E o diferenta de 3 ani intre noi.

Răspuns Câştigător
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Sincer, te-a luat cam prea tare din start. Adică, era ok dacă zicea să vă vedeţi mai întâi la un suc ceva, dar nu direct acasă la el. Nu e ok, sincer. Mai bine îi zici că mai bine ieşiţi pe-afară, decât să mergi la el şi să se întâmple cine ştie ce. Poate el o să mai fie cu câţiva băieţi mai mari şi vedeţi voi.

Nu trebuie să se supere, important e ca tu să nu păţeşti nimic, aşa că e mai bine să nu mergi.
Dacă totuşi vrei să îl vezi, zii să ieşiţi la plimbare sau ceva.

Nu ştii ce poate avea în cap, mai ales dacă e mai mare. Nu te risca. ^^

O zi bună!

4 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna. NU te du. El zice ca-i singur, dar n-ai de unde stii cati sunt. Daca ai chef sa risti si sa nu iasa bine, du-te. Dar daca ai fi normala, l-ai evita. NICIODATA sa n-ai incredere in tipi cunoscuti pe net. Pur si simplu nu mai discuti cu el. Nu e de incredere, oricat de ok ar parea. Mai ales, n-o baga pe prietena ta in asta. Stati cuminti, uitati-va voi 2 intr-o seara la un film si gata.
Daca ai fi ascultat ce si-au batut gura parintii sa te invete, ai stii sa n-ai incredere in straini, mai ales dubiosii de pe net.

| Codblackops a răspuns:

Vezi-ti de treaba, poate te vedem la stirile de la ora 17... stai linstita acasa.

| Roland22 a răspuns:

V-a invitat sa va faca posta..niciodata sa nu ai incredere in cineva. daca ai, problema ta.da-l dracu de film. daca tii neaparat, invita-l tu la tine, si fi sigura sa fii cu cineva acasa

| AlexandraNyco11 a răspuns:

Ce e cu tineeee? Nu te duceee!