| Vasilita a întrebat:

Puteti sa imi sugerati vreo idee pentru ziua mea de nastere, care va fi acasa? Vreau ceva idei de jocuri pentru a fi mai interesant si "fara alcool". (Am 20 de ani ) Multumesc

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Jocuri la 20 de ani si fara alcool?
Esti sigura ca faci 20?
Dupa solicitarile de mai sus, nu pari mai mult de 12-13 ani!

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Este fată.

| Vasilita explică (pentru Violleta2022):

Pai poti sa faci si alte chestii interesante fara sa servesti alcool...si da implinesc 20 de ani insa nu beau alcol de loc!

| Vasilita explică (pentru darrio2007):

Cred ca in ziua de azi sa fii fata si sa nu servesti pana la 20 de ani e ceva rar si e de apreciat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vasilita):

Nu la ea m-am referit, ci la invitati!
Ca doar nu invita copilasi....la 20 de ani sunt majori cu totii si nu s e mai joaca precum copilasii, in plus, banuiesc ca vin si barbati acolo, fete, marea majoritatea a adultilor consuma macar 1 pahar de alcool, nu?

Ce spune fata asta aici, imi suna mult a petrecere de copii mici, unde lumea care vine serveste un suc, o felie de tort, se joaca un pic, dupa care la ora 9, merg spre casele lor.

| Vasilita explică (pentru Violleta2022):

Eu n-am zis ca ei nu vor servi un pahar de sampanie, draga! M-am referit ca nu va fi bautura sa cada toti pe jos, da o aniversare moderna linistita si fara chefuri de astea fara rost...doar ceva interesant activitati care sa ne placa. exemplu : sa cantam la chitara, dansam ne uitam la film (proector) ceva in genu asta de petreceri ma refer ...pentru ca asa sunt eu si logic si prietenii mei sunt asa.

| darrio2007 a răspuns (pentru Vasilita):

Ai dreptate. De apreciat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vasilita):

Fata a spus foarte clar: "fara alcool" asta inseamna fara pic de alcool!
Deci, unde vezi tu ca s-a scris de sampanie?

| Vasilita explică (pentru Violleta2022):

M-am referit ca fara chefuri, pentru ca in general eu nubservesc alcool si nici prietenii mei nu sunt asa amatori, insa ei ar bea un pahar ..pentru atmosfera!

| viperra a răspuns:

Hello,Daca stii ca invitatii beau alcool, ia alcool, dar nu ceva foarte tare. Ceva usor care sa ii multumeasca, si sampanie de exemplu. Daca esti sigura ca nu beau alcool, ia 4-5 tipuri de suc(cola, nestea...)Daca iti inviti prieteni foarte apropiati, nu iti fa grija.Tot ce vor avea nevoie va fi de tine, cea naturala.Fa ce consideri tu ca e bine, e ziua ta! Se vor bucura! La mukti ani! happy

| Vasilita explică (pentru viperra):

Asa si o sa fac ...merci pentru incurajari pozitive. Iubesc oamenii pozitivi, mult noroc!