| anonim_4396 a întrebat:

sambata aspre duminica am visat ca trebuia sa merg la nunta cuiva, pe care nu cunosteam, am vazut mirele si mireasa, eu trebuia sa fiu domnisoara de onoare si nu aveam rochie de seara. La un moment dat mama mi-a cumparar 2 rochii de mireasa dintre care eu trebuia sa aleg cu care SA ma imbrac, am ales una si imi statea foarte bine si toata lumnea vroia sa imi faca poza. Acum, toata lumea mi-a spus ca daca te visezi in rochie de mireaasa vei muri inainte nuntii tale, mi-au spus persoane care cunosc si cazuri de fete care au murit inaintea nuntii.

3 răspunsuri:
| NgrMdx a răspuns:

Din punctul meu de vedere, e o mare prostie.Sunt doar niste bazaconii inventate de unii. Daca am visa toti aceleasi vise si s-ar zice ca vom muri a 2a zi...ce trebuie sa facem? Sa nu mai visam? laughing Keep calm, si viseaza inainte.Vei ajunge o mireasa frumoasa.

| Sxx a răspuns:

Da! Este adevarat... din pacate
Ho linisteste'te laughing speriato de bombe ca e o simpla 'superstitie' nu te mai gandii la asta si vezi'ti de viata in continuare ca mai ai pana la nunta.

| TeddySykes a răspuns:

Stai linistita, asta e doar o superstitie. Nu se va intampla asta cu adevarat. Niciodata nu s-a intamplat asta.Trebuie sa gandesti pozitiv, sa nu iti pui mintea la prostiile de genul asta. Sper ca te-am ajutat. O zi frumoasa!