| babyl08 a întrebat:

Sambata este majoratul iubitului meu... si nu stiu ce cadou sa ii iau. Ceva idei? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Infraverde a răspuns:

Bună, şi "la mulţi ani" pentru prietenul tău. Sunt sigură că ar aprecia ceva simbolic, în locul unui cadou scump şi comandat anapoda. Dacă ai destulă răbdare, şi vrei să îi dăruieşti ceva special, confecţionează-i tu ceva, fă un album cu poze cu voi, cu mici dovezi de dragoste, povestioare... pe scurt, mici atenţii. Ai putea să faci un blog pe care să postezi ce simţi pentru el, să îl faci privat şi să îi dau adresa şi parola pe un bileţel dat cu parfumul tău, să rogi prietenii să organizaţi împreună un "after party", sau să organizezi singură o întâlnire romantică imediat după petrecere (nu ştiu cât chef veţi mai avea amândoi de dimineaţă, dar un mic dejun, sau o plimbare prin parc la răsăritul soarelui sunt nişte opţiuni rezonabile, zic eu);
Dar dacă vrei neapărat ceva material, gândeşte-te la ce şi-ar dori el mai mult (un hanorac care i-a plăcut în mod special într-un videoclip, un parfum pe care îl foloseşte cel mai bun prieten al lui, etc), şi dă-i-l împreună cu un bilet pe care să scrii că ţi-ai amintit ce mult i-a plăcut, şi te-ai hotărât să i-l cumperi. O să se simtă important, întrucât ţi-ai adus aminte acest detaliu neimportant în legătură cu el.
Totuşi, cel mai important lucru e să fii alături de el, şi să îi arăţi în fiecare zi că îl iubeşti.

2 răspunsuri:
| милaя a răspuns:

O poza cu voi doi!