| deea_russian a întrebat:

Buna!
Saptamana viitoare merg la un majorat si mi-e tare frica ca o sa ma fac de rusine ca nu stiu sa dansez. Nu stiu ce muzica se va pune, dar e clar ceva: eu nu ma pricep la nimic. Sa ma chinui sa invat si mai tare sa ma fac de rusine sau sa raman asa si poate ma sustrag de la dansuri happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu când nu ştiam să dansez, mă uitam la cei din jur cum o făceau. În acelaşi timp învăţam şi nici nu mă făceam de râs. Aşa îţi recomand să faci şi tu.
Dacă se va pune o melodie. blues de exemplu, care nu necesită un dans intensiv, tu poţi să-ţi găseşti un partener cu care să dansezi. Dacă se pune o melodie dance, atunci te poţi retrage frumuşel şi să te aşezi la masă.

| Michaeel a răspuns:

Stai liniștit/a ca majoritatea persoanelor nu știu sa danseze. Nu trebuie sa te complici, dacă te miști puțin pe ritmul muzici(dai din mâini, etc) și te simți bine, nu ai cum sa te faci de ras. Cum te aștepți ca se dansează la un majorat? Cu mișcări din alea complicate sau cu coregrafie?