| Floripiticuta a întrebat:

Se apropie Halloween-ul si la scoala va trebui să jucăm jocuri. Puteti sa imi dati cateva idei de activități? Fara costume, dulciuri sau lucruri care sa complice situația. Jocuri simple.

Multumesc frumos!❤

Răspuns Câştigător
| Catalina990099 a răspuns:

Poti vorbi cu un profesor /diriginte impreuna cu, colegii tai si sa faceti un concurs cu dovleci, pe care îi faceti in clasa sau acasă( individual sau în grup). Prin clasa a 5-a sau a6-a, am facut fiecare diverse dulciuri, fursecuri etc si in clasa ne- am legat la ochi si trebuia sa ghicim ingredientele. Mie mi-a plăcut. Baftă.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideile de activitati le discuti cu colegii tai, nu cu noi.

| Floripiticuta explică (pentru Violleta2022):

Mă scuzi, dar nu trebuie sa răspunzi asa urat. Eu doar am intrebat. De ce ai intrat sa dai cu hate?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Floripiticuta):

Nu am raspuns deloc urat, este doar un sfat perfect normal si practic, sa discuti aceste activitati cu colegii tai, pentru ca ei sunt cei care vor participa si de ei depinde daca se vor face acele activitati sau nu.
Cred ca esti mult prea micuta ca sa intelegi un asemenea raspuns, dar nu sarii sa tragi concluzii daca nu ti-a placut raspunsul.
Pe viitor, incearca sa scrii doar in romaneste, ca sa-ti faci cinste tie, macar o limba sa dovedesti ca o stii bine.
"A intrat sa dai cu hate" chiar nu ar trebui sa vina din gurita unui copilas, care a primit educatie buna acasa.

| Floripiticuta explică (pentru Violleta2022):

In primul rand, am scris "ai". In al doilea rand, suntem impartiti in 3 echipe in clasa. Asa ca nu pot discuta cu colegii. Si educatie.ei bine, hai sa nu intrăm în acest subiect dacă eu poate nu am primit, neavând de la cine. Si dumneata, dacă sunteți asa matura fata de copilașul din mine, trebuia sa o lăsați balta. Dar nu va înzestrat Dumnezeu cu multă maturitate.

| Catalina990099 a răspuns:

Jocuri pe tema Halloween? În ce clasa esti?

| Floripiticuta explică (pentru Catalina990099):

A 7 a.

| Catalina990099 a răspuns (pentru Floripiticuta):

Poti vorbi cu un profesor /diriginte impreuna cu, colegii tai si sa faceti un concurs cu dovleci, pe care îi faceti in clasa sau acasă( individual sau în grup). Prin clasa a 5-a sau a6-a, am facut fiecare diverse dulciuri, fursecuri etc si in clasa ne- am legat la ochi si trebuia sa ghicim ingredientele. Mie mi-a plăcut. Baftă.