| nebunianuarelimite a întrebat:

Am cateva probleme cu scoala. In acesti 3 ani de gimnaziu nu prea mi-am facut prieteni si nu m-am integrat in vreun grup. Peste doua luni incepe scoala(clasa a VII-a). Probabil voi sta singura in banca pentru ca nu prea ma inteleg cu nimeni. Toti care au stat cu mine au profitat de faptul ca sunt cea mai buna la matematica si ca ajut pe oricine. Colegii mei sunt impartiti in 2-3 categori. Prima este alcatuita din cei populari si cu fite. A doua este alcatuita din copii rautaciosi ce sar la bataie. 3. Cei rebeli care te injura pe strada. Eu sunt o fata baietoasa. Joc fodbal si joc bine, sunt gamer si nu ma imbrac la moda. Sunt o persoana ordonata atat in camera mea cat si la banca unde imi petrec 5-6 ore pe zi am curatenie ceea ce colegilor mei li se pare ceva scandalos. Invat bine,dar mai am si probleme la unele materii,iar asta este un lucru de care colegi mei rad mai ales la ora de muzica. Nu inteleg muzica,e imposibil, iar profesoara ma jigneste. Profesori sunt foarte rai. Parintii mei nu au fost decat la sedinte, iar acolo eu mereu facem ceva ba aveam un 6 la muzica si dirigintele dramatiza sau am stat prea mult pe FB ceea ce se intampla in afara scolii. Acum e vara si prieteni nu prea am asa ca toat ziua stau pe calculator, scriu si ma mai duc si la taracu tata daca au bunici nevoie de ceva. As vrea sa imi spuneti o parere despre tot ce v-am povestit si daca vrei sa ne imprietenim lasati o adresa de mess si va adaug eu. Scuze pentru greselile ortografice.

1 răspuns:
| aniri2000 a răspuns:

Hai sa iti zic ceva...am trecut si eu exact prin acelasi lucru, pana in clasa VII am fost o mare ratata care daca avea si ea 2-3 prieteni(pana si aia falsi) era super bine, iar acum am ajuns cea mai populara fata din scoala.Fa ca mine, poarta-te frumos cu toata lumea dar totusi nu-i lasa sa te calce in picioare asa le arati ca nu esti fraiera lor.Si cu scoala ar fi o problema...adc ai de ales in a fi cea mai cunsocut/populara fata sau sa fi cea mai tocilara. Dupa parerea mea nu ar strica sa fi putin mai rebela in viata, adica mai usor cu scoala ca asa eram si eu si pana la urma nu faci scoala toata viata.Si chestia e ca in ziua de azi oameni se schimba foarte mult adica ca in cazul meu, anul asta esti super ratata iar anul viitor esti fata dupa care stau toti baietii. Daca zici ca nu te imbraci la moda, ar trebui atunci sa sa faci o schimbare de look.Aa si app ca sa termin asa, nu ii lasa nici pe profesori sa te calce in picioare asa cand vor iei daca esti fata desteapta inchidele gura cu replici filozofice.
Bafta! Sper ca te-am ajutat cu ceva, daca vrei iti mai pot da sfaturi cate vrei...laughing))