| anemona112 a întrebat:

As vrea sa stiu care sunt calificativele pe care le poti obține la bac la engleză? Si daca exista posibilitatea sa nu iei bacul din cauza englezei?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.ziare.com/......me-1242075
" Ceilalti vor fi notati in functie de nivelul la care se situeaza, astfel: -:0-10 puncte, A1: 11-30 puncte, A2: 31-60 puncte, B1: 61- 80 puncte si B2: 81- 100 puncte."
N-ai cum sa "pici", poate din nu stiu ce motive, "Bac-ul la engleza" se da tuturor, si se numesc competente. Poate sa ai vreun profil lingvistic, si sa dai chiar bac, prea putin probabil.