| Georgee98 a întrebat:

Hey..la faculatea de drept faci ca materie engleza? Si daca da se pun note ceva? Poti pica la engleza? Din cauza englezei poti sa nu mai ai dreptul la aceasta facultate? Merci!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e posibil. Si daca se face, normal că in sesiune vei da examen scris sau oral.
Însă nu trebuie să disperi. Pentru că vei alege din start engleza (pentru începatori), doar nu o să te înscrii la avansați dacă nu o cunoști!
Examenul nu-i deloc dificil!

Uite aici disciplinele, nu vad sa fie inclusa lb engleza(norocul tau :D)
http://www.utm.ro/index.php?module=fcontent&id=102