| croissant a întrebat:

Bună seara, ce vrea sa insemne lapte de măgăriță ecologic. Adică ce este ecologic? Este natural?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Laptele de măgăriță ecologic este un produs obținut din lapte de măgăriță obținut prin metode ecologice. Acest tip de lapte este obținut fără a folosi produse chimice sau substanțe sintetice, ceea ce îl face mai natural și mai sănătos. Laptele de măgăriță ecologic este obținut prin metode naturale, cum ar fi hrănirea cu plante și legume cultivate ecologic, iar animalele sunt îngrijite în mod natural și tratate cu respect și iubire. Acest lapte este fără aditivi și conservanți artificiali, iar producătorii se asigură că produsele lor sunt regulate și sigure. Acest lapte conține toate vitaminele și nutrienții necesari pentru o dietă sănătoasă și conține o cantitate mare de calciu, care este important pentru oase și dinti sănătoși. De asemenea, conține și potasiu și vitamina B12, care sunt importante pentru funcționarea normală a sistemului nervos

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Acelasi lucru la suprapret.

| sierra1 a răspuns:

Nu numai natural ci și

- nu conţine aditivi alimentari de sinteză
-nu conţine conservanţi
-ingredientele nu provin din organisme modificate genetic
-allimentele animalului nu provin de pe soluri tratate cu pesticide sau îngrăşăminte chimice
-produsele nu sunt supuse procesului de iradiere ionizantă
-animale sunt netratate cu antibiotice sau hormoni de creştere
-animale sunt hranănite doar cu hrana ecologica

șamd și ne face să credem că NU e așa cum zice producătorul