| Stef4nJ a întrebat:

Buna seara, ieri discutam cu fata pe care o plac (si care imi da semne directe ca are aceleași sentimente) si mi-a spus ca ii este poftă de ceva dulce (ceva normal în conversațiile noatre dat fiind că este perioada aia a lunii) si m-am gândit sa fac un gest frumos mergând la magazin sa ii cumpar tipurile de ciocolată favorite apoi punând dulciurile într-o sacoșă drăguță de cadou. Țin sa menționez ca ea locuiește în oraș cu unchiul si mătușa deoarece mama este plecată si tatal este medic undeva lângă oraș. Ajuns in fața blocului telefonul meu s-a închis si nu am mai putut sa ii dau mesaj sa coboare așa ca am urcat si i-am lasă sacosica in fața ușii cu un bilețel. Tatăl ei este foarte de treabă dar rudele cu care stă nu prea așa ca i-au făcut morală. De atunci vorbește foarte sec cu mine si la școală la fel, suntem colegi de clasa. Ce mesaj aș putea sa ii dau ca să ii arăt că nu am avut o intenție rea?

Răspuns Câştigător
| AliTheo18 a răspuns:

E normal ca daca ai facut asa ceva, nimeni nu face asta, gandeste-te, 1 la 1000, fata stie ca a fost ceva frumos, poate ca ai gresit la faptul ca au aflat si ai ai despre asta, depinde mult de aici si relatia dintre fata si unchiu ei etc, si de felul lor, de caracter, deci poate de asta nu a fost o idee buna ce ai facut, dar nu ai facut nimic grav. Fata daca te place o sa vorbeasca cu tine normal, crede-ma. Eu zic ca vorbesti cu ea, sincer, intr-o zi, si sa vezi ce parere are, chiar fata in fata daca poti sa vorbesti cu ea. Eu zic ca te-ar ierta, oarecum nu are de ce sa te ierte, nu ai jignit-o cu nimic. Dar vorbeste cu ea si situatia o sa se rezolve, daca amandoi spuneti tot ce e de spus. Daca chiar conteaza pentru tine fata asta, vorbiti, si o sa vezi incotro te indrepti. Nu uita ca peste tot sunt fete si o sa vina alta de care iti place.

| Stef4nJ explică (pentru AliTheo18):

Îți mulțumesc foarte mult pentru răspuns, adică inainte cu o zi de ziua ei de naștere adica luna asta mi-a spus ca ma place dar dupa ce s-a întâmplat nu mai e nimic la fel aș vrea sa îi scriu un mesaj in care sa ii explic într-un mod frumos că nu e chiar așa cum crede ea dar după cele întâmplate chiar nu știu ce sa spun.

| AliTheo18 a răspuns (pentru Stef4nJ):

Vorbeste-i in fata, atunci o sa vezi cu adevarat reactiile, si poate chiar ce simte. Macar sa iti spuna 'vreau, nu vreau, am asta, nu am asta'. Ca sa puteti sa fiti linistiti amandoi.

5 răspunsuri:
| Girlwholovesleep a răspuns:

Probabil ca nu ti-a inteles gestul.Imi place ce ai facut, nu multi baieti fac asta. Timpul decide.M-am certat odata cu un baiat*eram prieteni buni*, dar a fost vina mea.I-am spus ca ma tot sacaie si la un moment dat..am ajuns eu sa merg dupa el

| Stef4nJ explică (pentru Girlwholovesleep):

Înțeleg ce spui doar ca nu încerc sa o sâcâi, adică dacă simt ca nu are chef de mine pur si simplu ii dau timpul necesar, si ea deja mi-a spus ce sentimente are față de mine dar, nu știu cum aș putea sa o împac. Mulțumesc oricum pentru raspuns.

| Stef4nJ explică (pentru Girlwholovesleep):

Adică aș vrea ca pe lângă mesajul de noapte buna pe care ni-l dadeam de obicei să reușesc să ii spun ceva ca sa revenim la normal, dae nu știu ce.