| BlackScribble a întrebat:

Azi, la scoala, un baiat mi-a furat mancarea, dar imi e mila sa il spun la diriginta fiindca el e foarte sarac, locuieste in cel mai sarac cartier din oras, tatal sau e mereu beat si il bate, mama lui e plecata in alta tara si are note foarte proaste(o sa ramana repetent).
Ce sa fac?puppy dog eyescrying

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Considera si tu c-ai facut o fapta buna, sau ca ai dat de pomana de sufletul cuiva mort din familia ta.

| Paulla a răspuns:

Asta nu e o scuza ca sa iti fure mancarea. Poti sa-i spui tu in fata(daca cumva tie frica de el poti ruga niste prieteni sa vina cu tine). Daca continua poti sa-l spui la diriga sau sa ei alte masuri.