| Koala1232 a întrebat:

Buna seara, intrebarea mea ar putea fi foarte ciudata dar aici e singurul loc in care ma pot descarca.Am 17 ani si de la un timp ma tot deranjeaza(mai mult psihic) parul inghinal.As vrea sa ma epilez dar ideea este ca as vrea sa vorbesc cu mama despre acest lucru, dar imi este super rusine.Mereu imi ia ceva timp pana sa ii spun mamei (nu sunt foarte deschisa cu mama mea) un lucru si mai mult imi este frica de raspuns deoarece de cele mai multe ori raspunsul a fost,, nu".As vrea un sfat sau orice

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să ieși din starea asta. Întreab-o deschis orice lucru. Nu are de ce să existe rușine între voi.

| Dana1999 a răspuns:

La 17 ani tu trebuie sa i ceri acordul mamei tale ca sa te razi in zone intime? Serios? Du te și ia ți un aparat de ras și fa asta! Nu înțeleg ce e rușinos sau de neacceptat in a te igieniza.

| Koala1232 explică (pentru Dana1999):

Nu am nevoie de acordul ei neaparat, si mai precis de un sfat ceva mai ales ca ar fi pentru prima data