| Dyony01 a întrebat:

Stie cineva daca se poate face o declaratie notariala pe numele unei persoane din familie in lipsa acesteia? Imi trebuie pentru dosarul de bursa sociala si fratele meu nu poate veni la notar pentru a declara ca nu are venituri intrucat este plecat in pelerinaj si nu se intoarce curand. Poate face mama si ep numele lui declaratie? Am adeverinta de la ANAF ca nu are venituri. se poate cumva sa fac declaratia aia pentru a nu pierde banii de bursa? sad

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Doar daca mama ta e reprezentantul legal al fratelui tau, adica daca are o imputernicire sa vorbeasca in numele lui.