| Dyony01 a întrebat:

Trebuie sa depun dosarul social maine iar fratele meu nu este acasa pentru a face o declaratie notariala asa ca la ancheta sociala l-am scos. Deci el nu mai apare nicaieri ca fiind fratele meu. Se poate afla acest lucru si in urma acestora sa suport consecintele legislatiei in vigoare(fals sau uz de fals)? Sau nimeni nu verifica asa de amanuntit? Nu vreau sa pierd banii de bursa am mare nevoie de ei...

3 răspunsuri:
| Klein_Anita_1992 a răspuns:

Da, bineinteles. Plus multe alte probleme legale. fa urgent declaratia

| Dyony01 explică (pentru Klein_Anita_1992):

Nu pot face o declaratie in numele lui fara ca el sa fie prezent. si nu poate venit acasa el..Este la manastire

| pufulescu a răspuns (pentru Dyony01):

Nu, declaratie in numele lui si fara el si fara posibilitatea ca el sa treaca pe la acea institutie si sa explice despre ce e vorba... nu te baga la asa ceva! Nu zic de eventuale probleme cu legea, dar mi se pare demers inutil. Daca e vorba de luat bani de la Stat sigur vor vrea sa discute personal cu el, cum rezolvi asta?