| Dumitru_Dumi_1996 a întrebat:

Bună seara TPU.Azi mi-am cumpărat o sursă de alimentare la calculator(cea veche s-a ars). După ce am montat-o a mers perfect.Cu toate astea boxele nu îmi mai merg la fel de tare ca înainte(sistem 5.1 surround sound).E posibil să fie de la sursă problema?
Ţin să menţionez că sunt date la maxim din Control Panel(XP SP II)

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Pai gaget(mp3, tableta, etc) si vezi daca merge la fel, daca merge mai bine decat la pc(ceea ce nu ar trebui sa se intample, sigur e o problema cu PC, iti mai recomand sa-ti reinstalezi windowsul si apoi sa mai verifici odata si daca nu merge, iei masurile de rigoare(te duci cu el la garantie, sau la o persoana competena care poate sa-ti repare pc-ul, iar daca e sistemul la fel). Succes!

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Pai, e posibil sa fie alimentarea de vina doar daca ai pus o sursa mai mica(ca si putere), dar daca nu, nu ar trebuie sa fie influentat, incearca sa conectezi sistemul la alt gaget sa vezi cum se aude si daca e vreo problema te duci cu el la garantie sau la o persoana competenta(asta doar daca nu mai ai garantie, ca risti sa-ti pierzi garantia). Succes!

| Dumitru_Dumi_1996 explică (pentru daassh):

Sursa are aceeaşi puterea ca şi cealaltă.
Cum adică la un alt gaget?:d

| daassh a răspuns (pentru Dumitru_Dumi_1996):

Pai gaget(mp3, tableta, etc) si vezi daca merge la fel, daca merge mai bine decat la pc(ceea ce nu ar trebui sa se intample, sigur e o problema cu PC, iti mai recomand sa-ti reinstalezi windowsul si apoi sa mai verifici odata si daca nu merge, iei masurile de rigoare(te duci cu el la garantie, sau la o persoana competena care poate sa-ti repare pc-ul, iar daca e sistemul la fel). Succes!