| AndreyStyt a întrebat:

Bună seara TPU! Vreau sa mă transfer de la o clasă la alta, menționez faptul ca este același liceu, același profil. Vreau să știu când pot sa depun cererea. Din cate am auzit eu, se poate si in vacanță dintre primul modul si al 2 lea? Daca da, daca o sa fiu acceptat, cand o sa fiu transferat? Trebuie sa cer o cerere de la secretariat sau trebuie sa fac una scrisa de mână? tip Domnule director, subsemnatul, elev al clasei etc. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

De transferat te poți transfera în acesta vacanta, după cum menționează și metodologia:
"Art. 144 – „(1) Transferurile în care se păstrează forma de învățământ, profilul și/sau specializarea se efectuează, de regulă, în perioada vacanțelor școlare."
Iar model cerere+mai multe detalii găsești aici
https://www.portalinvatamant.ro/......10978.html

Bafta!:D

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la secretariat si intreaba pentru a afla toate astea.Succes.