| Vladuttttt a întrebat:

Maine vreau sa depun o cerere de transfer la alta clasa in acelasi liceu. Motivul este ca nu m-am integrat bine printre colegi, ce ziceti este bine daca pun motivul acesta? Si mai vreau sa stiu daca este bine cum o sa sune cererea pentru ca este prima pe care o fac.

Domnule director,
Subsemnatul ---, elev la --- in clasa ---, va rog a-mi aproba transferul in clasa --- in cadrul aceluiasi liceu. Dorec trasferul, deoarece nu m-am integrat bine printre colegi.
Astept un raspuns. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Spiruduşş a răspuns:

Este bine, dar mai adu niste argumente.

| liii a răspuns:

Nu stiu daca este un motiv intemeiat ca sa te poti transfera...insa s-ar putea sa nu te mai poti trasfera acum findca a trecut deja o saptamana si de cand a inceput de scoala.Totusi daca te muti la un profil mai slab ai putea sa scrii ca nu te descurci sau nu stiu...

| Vladuttttt explică:

Puteti sa ma ajutati cu cateva argumente? Alte motive nu mai am, dar in clasa in care vreau sa ma mut sunt elevi de treaba decat ce am eu in clasa si cred ca ma pot intelege mult mai bine cu ei decat cu cei actuali + ca este si un profil care m-ar favoriza in ceea ce priveste viitorul.