| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! Vreau sa va adresez o intrebare si mai ales vreau parerile voastre. Va rog sa nu dati un raspuns la vrajeala sau mai stiu eu cum doar pentru funda, funda poate o voi acorda celui care mi-a raspuns cel mai corect (sa nu raspunda in bataie de joc), sau poate nu o voi da nimanui, depinde de raspunsuri si daca voi avea mai ales. Sunt in clasa a 9a, boboc la liceu, asta este a doua saptamana de cand sunt la liceu. Din primele zile cand sa se strige catalogul, numele meu de familie este mai ciudat (nu este romanesc ca de ex "limba" "ciorba" "ciobanu" sau ceva de genu, este unul mai greoi dar nu il pot spune). Peste 2-3 zile, cand intru in clasa ca eu ajung mai tarziu, o fata imi pronunta numele de familie si peste cateva zile inca o fata. Asta doar cand sa intru in clasa dimineata sau si in timpul pauzelor. Intrebarea mea este. Ce credeti despre acest lucru? Nu sunt genu disperat sa zic "aa mi-a zis numele gata ii place de mine". NU! Nu stiu ce sa zic, nu m-am gandit la idee ca i-ar place de mine sau ceva de genu, ci doar ca vrea sa glumeasca cu mine sau mai stiu eu ce. Tin sa mentionez ca doar cu mine face asa, cu restul nicidecum, si fata cealalta s-a luat dupa asta, dar nu e chestia asta ca si cum ar fi "mama ce nume am si ca rad de numele meu". Nu. Astept parerile voastre, cel mai bun va fi cotat cu o fundita! big grin

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Eu cred ca motivul este foarte simplu.
Au facut din simpatie, fiindca ai un nume mai ciudat este obisnuinta sa se repete pana se vor obisnui, dar nu o vor face cu unul pe care nu il suporta happy
Deci de fapt cred ca numele tau a devenit porecla ( in sensul bun al cuvantului ).

1 răspuns:
| DaSuntAnonima a răspuns:

Pana nu zici numel nu `mi pto da cu parerea.
mie`mi plac numele de alta origine.le ador
auzi sa fac un baiat sa-l cheme Dimitri pfff:X!