| Loredana96 a întrebat:

Buna,sint impreuna cu un baiat de 2 ani.Dar pot sa spun ca doar un an am fost impreuna, pentru ca 9 luni am fost despartiti, si nu am vorbit practic deloc.Ne-am despartit pentru ca el facea lucruri prea deplasate cu alte fete si era prea fluturatic.In aceste 9 luni el a spus ca nu a avut pe nimeni, si ca mi-a simtit lipsa foarte mult.Ne-am impacat acum in iunie,si el a spus ca va fi altfel, si chiar e altfel dar e mai rau. Data trecuta macar vorbeam pe mess si pe telefon acum nu vorbim practic deloc.In iunie vorbeam in fiecare zi.Nu am vorbit cu el pe telefon sau macar prin mesaje de pe 24 august. Ultima data ne-am vazut duminica si a fost bine,el de fata cu prietenii lui ma cuprinde,ma saruta, ma i-a in brate.Dar parca nu e bine.Adica intre noi lipseste comunicarea. Vorbim doar cind iesim.Recunosc ca eu in astea 3 luni i-am scris doar de 2 ori, dar pina la urma el e baiatul.Si mie nu-mi sta in caracter sa il sun sa ii scriu atita timp cit vad ca el nu prea vrea sa vorbeasca cu mine.Dar nici sa ne despartim nu vrea.
Ohhh...ce sa fac.Eu tin la el, poate el nu vede asta pentru ca nu prea ii arat.Recunosc citeodata sint rece cu el.Dar inca nu mi-a spus decind ne-am impacat ca ma iubeste,mi-a spus doar ca ma place.
Nu vreau sa il pierd,el e un baiat dorit de multe fete,e frumos, e inalt.Dar eu nu sint atit de insistenta.
Cine credeti ca greseste in aceasta relatie?

1 răspuns:
| MiAaa234L a răspuns:

In primul rand tu trebuie sa fii mult mai insistenta. De acord cu tine ca el e baiatul, el trebuie sa inceapa o conversatie. Dar, cu tupeu spune-i in fata ca tu nu simti dragoste si afectiune din partea lui. Spune-i in fata ca il iubesti mult, dar nu stii ce sa faci pentru ca el e distant. El va sta ceva timp si se va gandi la ce i-ai spus(asa sunt baietii) iar apoi o sa vina la tine, cerandu-si scuze. Asta doar daca el te iubeste. Daca nu te iubeste, zic sa nu mai pierzi timpul cu el, ca altfel o sa te raneasca mult. Fii tu insati in fata lui. Fii tupeista si spune-i ce simti. Doar daca esti tu, va merge bine.
Succes! Te pup :*!