| catalin29 a întrebat:

Stie careva daca pot sa imi bag dosarul de somaj daca m-am inscris la facultatea? Exista posibilitatea sa pot primi somaj pana ce incep facultatea?

Răspuns Câştigător
| Minniie a răspuns:

Bună! Din câte ştiu eu nu. Din informaţiile pe care le deţin eu pot doar să te informez că, şomajul se acordă doar la finalizarea studiilor în cazul în care nu îţi găseşti un job. Dar nici aici nu e uşor, cei de la Institutul teritorial de muncă vor încerca să te ajute să cauţi un job, în cazul în care nu vei reuşi să te "lansezi" pe piaţa muncii atunci vei primi acei bănuţi de şomaj. În speranţa că ţi-am fost de folos, Minnie!