| Nero a întrebat:

Buna
Stie cineva unde pot merge la cursuri de inot in targu' mures dar sa fie la un pret rezonabil?
Daca stiti vreun site lasati link
dau funda
multumesc...

3 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Piscina:

Bazinul acoperit asteapta publicul cu doua bazine, cel mare avand o lungime de 25 metri si o latime de 10 metri, iar bazinul mic, pentru copii, cu lungimea de 10 metri si latimea de 6 metri. Adancimea bazinului mare este de 1, 85 metri, a bazinului mic de 1, 30 metri.

Bazinul de inot este deschis publicului in zilele de Marti – Duminica (inclusiv): 06-21.30. Ziua de luni este rezervata desfasurarii activitatilor specifice de intretinere, dezinfectare, curatenie.

Bazinul acoperit - Piscina „ing. Mircea Birau" - situat pe str. Liviu Rebreanu nr. 29/A este singura unitate publica de acest gen din Tirgu-Mures care ofera o gama larga de servicii iubitorilor de inot, amatori sau profesionisti, de toate varstele din orasul nostru si nu numai, cum ar fi :

- inot pentru mentinere si sanatate;

bazinul mic pentru copii, pentru persoanele care nu stiu sa inoate, pentru varstnici si pentru cei cu probleme de sanatate;
cursuri de initiere in bazinul mic;
inot incepatori si de performanta sub indrumarea Clubului Sportiv Scolar in bazinul mare;
utilizarea serviciilor: solar, sauna uscata, infrasauna, cabina de abur, jacuzzi.
Desfasurarea activitatilor in conformitate cu serviciile mentionate mai sus, se face dupa cum urmeaza:
Activitatea de inot si cursurile de initiere au loc in cele doua bazine.
In bazinul mic functioneaza un sistem "jacuzzi" cu aer comprimat din pardoseala, jet de apa din peretii bazinului si sistem de masaj cervical.
Cursurile de initiere se vor desfasura in bazinul mic in conditiile existente, conform normelor de specialitate in vigoare, pe baza unor contracte de prestari servicii incheiate cu administratia.
O sedinta de inot dureaza de 1 ora si 30 de minute.

Funda?:X

| Boxii a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Ai putea sa imi dai un numar de telefon sau un e-mail pe care sa ma informez mai multbig grin

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Boxii):

Bunahappy pai e`mail`u meu nu? hai ca iti dau idd bianca. xd17:* astept add