| Kisie a întrebat:

Buna stiu ca e o intrebare stupida dar ati plans vreodat la o melodie?

Răspuns Câştigător
| ChildishDevil a răspuns:

Oricat de duri am fi, sau mai bine zis am vrea sa parem...sunt anumite "strategi" care te conduc spre latura noastra( a fiecaruia) mai sensibila din noi.Fiecare om cu sentimente, are undeva si lacrimi.Melkodiile sunt poate un fel de "pansament al sufletului" dupa o palma de la viata. Poate ai nevoie sa te regasesti intr-o melodie, poate ai nevoie sa te "imbarbateze", sau poate pur si simplu iti trezeste amintirile ce niciodata nu pot fi sterse realmente definitiv cu buretele.Probabil efectul principal la auzirea unei melodii ce te-a marcat mai mult sau mai putin este emotia.Pana la urma n-ar trebui sa "fugim" de lacrimi, nu crezi ca ar trebui sa lasam sufletul sa spuna si el ce are de spus intr-un fel sau altul..noi ca persoana ne mai putem descarca, dar el cand/?
-Si uite asa dintr-o "intrebare stupida" cum o numeai m-am lungit la o intreaga poveste. Sper sa nu te deranjeze:*

13 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Da..sunt melodii care imi aduc aminte de anumite persoane, de anumite momente, si fara sa vreau cand le ascult ma intristez...Am avut momente cand am plans pe o melodie pentru ca imi amintea de o persoana speciala, dar acum mi-am dat seama ca nu mai trebuie sa plang pentru nimeni. Pana la urma, tot raul spre bine.happy

| Musique a răspuns:

Sunt unele melodii care te fac și atunci când ești fericit să lăcrimezi.
Au ceva unic, ce te atinge.

| Cezar a răspuns:

Nu, nu am plâns cred..., nu mai ţin minte.
Dar la un film, desene ..am plâns tongue Ma atins sentimental.

| RyGoLeTa a răspuns:

Da,la melodia Heal the world-Michael Jackson la inceput cand am auzit-o, dar pe urma ma emotionat doar inauntru.Film:Titanicul cand au cantat acei violonisti si veneau valurile, nu m-am putut abtine.

| pap3rclip a răspuns:

Cred ca plang zilnic. Emotiil em a coplosesc cand imi aduc aminte de momentele frumoase care imi amintesc de aceea melodie...si plang happy

| ScarlatElenaa a răspuns:

Da..Sunt melodii care starnesc sentimente si dezgroapa amintiri...Sunt melodii care exprima ce simptim...care iti aduc aminte de trecut.

| Nucreeed a răspuns:

Normal ca da..sunt baiat am 18 ani si cateodata plang ca sa ma descarc... unii ar zice ca e o slabiciune dar eu nu vad nimic gresit in asta...si'au bagat prea mult imaginea aia de baieti rai in cap care nu plang niciodata haha

| ChildishDevil a răspuns (pentru Nucreeed):

Foarte bine spus!winking

| Kisie explică (pentru Nucreeed):

Ai dreptate

| Senyorul a răspuns:

Nu... am plans cand aveam vreo 10 ani la filmul veronica

| miamia1 a răspuns:

Da. Melodie, carte, film. tot tacamullaughing. Acesta este si rolul artelor: de a sensibiliza auditoriul, de a-l introduce atat de mult intr-un plan al fanteziei incat publicul sa traiasca ce aude, ce vede, ce citeste etc.
E normal sa plangi, sa razi, sa. te emotionezi in vreun fel. Asta inseamna ca melodia/ cartea/ filmul sunt bunehappy

| andreea9715 a răspuns:

Da,eu plang si la poezii sau filme care m-a emotioneaza.

| tinacriss a răspuns:

Da am plans la melodia vei ramane in gandul meu..la filmuletul lui Andrei baiatul care a fost injunghiat in fata scolii salvandu-l pe prietenul sau sad