| Iuliana4210 a întrebat:

Stiu ca e urat ceea ce am facut dar...:

Mai demult, eu si prietena mea am "furat" adica am luat 2 stilouri de la scoala. Unul l-am pastrat, altul l-am aruncat in wc...
crying

Acum, cineva ( nu stiu cine ) le-a spus parintilor colegei ce facem noi. Imi vine sa plang si nu stiu ce sa ma fac. Sa le dam nu putem, nu ma intelegeti gresit, stiu ca am facut o prostie dar va rog ajutati-maaa!

Pana acum nu i`a spus nimeni profesoarei dar daca ii spune ce facem?
crying va implor

Răspuns Câştigător
| Alystar a răspuns:

Nu are nici o dovada. aruncati si celalat stilor si sa nu mai faceti asa ceva niciodata.
daca ve-ti recunoaste, cu toate ca asta ar fi frumos, toti ceilalti v-ar considera hoate pana la adanci batraneti.
oricine v-ar intreba raspunsul e NU si NU. Data vii toare nu mai puneti mana pentru ca riscati sa fiti prinse si mai rau sa va invatati asa iar cand o sa aveti 18 ani ai sa furi un covrig si ai sa faci 10 ani de inchisoare

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Cred ca ar fi frumos sa spuneti adevarul, sa va cereti scuze si sa spuneti ca a fost doar de amuzament!

| Iuliana4210 explică (pentru AlinaaAli):

1.Parintii ne-ar taia gatu`
2.Am avea nota 1
3.Nu ne-ar mai duce la scoala

cryingcryingcrying

| EnvyU a răspuns:

Sunt doua bete, ce dracu sa va faca? mai bine fiti sincere sa afle de al voi decat de la altii, asta e cea mai buna cale. Pentru orice actiune trebuie sa suporti consecintele. asa o sa invatati din greseli.

| RMG35 a răspuns:

Sinceritatea este cea mai buna.
Cred ca parintii o sa inteleaga si profesoarawinking