| bunicisibuni a întrebat:

Sunt a9-a pe mate-info si vreau sa ma axez pe cibernetica, insa intampin dificultati la info. Vreau sa mentionez ca am doar 1 ora pe saptamana si noroc ca m-ai schimba cu una de TIC si fac 2. Am inceput sa rulam programe in C++, dar nu stiu sa rezolv probleme in pseudocod sau scheme logice. Ma gandeam sa fac meditatii. E prea devreme? Si vreau informatii despre cibernetica? Cum e acolo? Ce trebuie? La ce dau admitere? P.S. Politehnica

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar nu e pre devreme... cu cat mai repede cu atat mai bine, programarea nu se invata in 3 zile

| neutrino a răspuns:

Politehnica nu are o astfel de facultate, ci ASE-ul, iar pentru meditatii este mult prea devreme.