| CristinaCMH a întrebat:

Sunt clasa a 12 a si nu ma pot hotarî la ce facultate sa ma inscriu anul viitor. Nu stiu ce mi-ar placea cu adevarat sa fac pe viitor. Voi cum ati ales facultatea potrivita pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Subsemnatul123 a răspuns:

M-am uitat la o lista foarte lunga de meserii si profesii si m-am uitat la fiecare sa vad care m-ar atrage cel mai mult. Oricum, am de gand sa merg la facultate pe specializarea aia anul viitor, nu acum.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am dat un Cambridge si lucram vreo 6 ore zilnic la engleza si in loc sa ma ia nervii si sa nu mai suport s-o invat, din contra, lucram cu placere si nu ma simteam mai deloc obosita. In plus, am un talent nativ si prind destul de repede o limba straina fara sa depun prea mult efort. Si asa mi-am dat seama ca asta mi-ar placea sa fac si dupa liceu

| Donsavas a răspuns:

În primul rând,te concentrezi pe prezent si iei bacul! In al doilea rând,înveți bine la ce te pricepi cel mai bine pentru a aplica chiar acolo,în domeniul preferat. Nu trebuie sa ti placa atât de mult acum,iti va plăcea pe parcurs. Esti buna la romana, alege jurnalismul. Te descurci sa ajuți oamenii, alege asistenta sociala. Esti impunătoare si autoritară, alege dreptul, ca executor judecătoresc. Sunt n optiuni. Poate începi o afacere pe viitor sau alegi o meserie de asistent stomatologic sau detectiv. Ambele sunt bine plătite. Succes!

| Justme1997 a răspuns:

Prin excludere: nu stiu asta, nu vreau asta, si a foat o decizie luata abia dupa ce am luat bacul. Am terminat facultatea dar nu sunt sigură ca am ales bine