| BiscuiteCioco a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de doua luni, la inceput mi-a placut foarte mult de el, stiu ca nu a trecut foarte mult timp, dar acum...simt ca nu mai simt nimic pentru el. El imi spune de fiecare data ca ma iubeste mult si ca sunt viata lui si multe chestii de-astea si imi cere sa ne punem pe facebook intr-o relatie, dar eu nu vreau. Vreau sa ma despart de el, dar nu stiu cum sa o fac... stiu ca pe urma imi va parea putin rau dar imi va trece.happy Spune-ti-mi cum as putea sa ma despart de el fara sa il fac sa sufere. Va roooooog! :*

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te iubeste oricum va suferi, fi cat se poate de sincera cu el, spune-i adevarul

| madycumada a răspuns:

Fii sincera. Spune-i ce simti si ca iti pare rau ca trebuie sa va despartiti dar nu are rost sa fie asa, el sa tina la tine si tu nu. Daca chiar tine la tine, o sa sufere dar n-ai cum sa eviti chestia asta, crede-ma. O sa-i treaca.

| LolaLollita a răspuns:

Fii sincera, e cel mai important. Poarta o discutie cu el fata in fata. Explica-i faptul ca tu nu ai reusit sa ajungi sa-i impartasesti sentimentele. Spune-i ca merita pe cineva care sa-l iubeasca la fel cum iubeste si el. Tu nu ii poti oferi asta, e clar, iar el e mult prea atasat de tine, mult prea repede. Cu cat termini mai repede, cu atat ii faci mai putin rau. Fiecare zi noua petrecuta alaturi de el ii da noi sperante si il face sa se ataseze si mai mult.
Acum, mai vreau sa zic ceva. Azi deja e 14 februarie... urata zi sa pui punct unei relatii. Dar nici sa te prefaci azi indragostita de el si maine sa pui punct nu e bine.

| EdwardTeach a răspuns:

Zi-i adevărul, e cel mai bine pentru amândoi. PS: Câţi ani aveţi de ţi-a zis după două luni că te iubeşte? 12-13?