| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema legata de o prietena. Nu stiu ce sfat sa ii mai dau, sper ca ma puteti ajuta. De fiecare data cand a cunoscut un baiat pe care l-a placut totul o lua razna. Dupa ce se cuplau ea imi spunea ca nu mai simte nimic pentru el. Ca si cum toata acea,, dragoste arzatoare" a disparut. Nu vreau sa intelegeti altceva. Erau numai relatii normale ca intre 2 adolescenti...nimic mai mult. Se desparteau iar ea avea numai un sentiment de vinovatie.
Anul trecut a cunoscut un baiat. Au avut o relatie de aproximativ 3 luni si ceva. Ea imi spunea ca pentru acest baiat simte ceva diferit, simte ca il iubeste. Totul a fost ok pana cand certurile au inceput sa apara. Nu erau cine stie ce, se certau din nimicuri. Intr-o zi el a intrebat-o cand...(intelegeti voi). Atunci s-au despartit.
Eu nu prea mai stiu ce sa cred. Acel baiat nu are familie. El visa ca impreuna cu aceasta fata sa isi intemeieze una in viitor. Ii spunea mereu k o iubeste si chestii din astea. La inceputul relatiei i-a spus ca nu ii va cere niciodata sa...(stiti la ce ma refer)
... A trecut deja un an de cand s-au despartit iar aceasta prietena inca se mai gandeste la el. Din ceea ce spune ea pare sa mai aiba sentimente pentru el.
A mai incercat sa vorbeasca cu el, macar, ca amici. A aflat ca are prietena...ba chiar el a avut mai multe relatii de cand s-au despartit. Nu prea stiu ce sa inteleg...cum a putut fi cu o alta fata atat de repede daca el sustinea ca o iubeste pe aceasta prietena?
Fata de care va povestesc este foarte cuminte si la locul ei. Ea de atunci nu a mai avut nici o relatie.
Ajutati-ma va rog! Uneori am impresia ca ea vrea numai sa il protejeze.
Uneori simt ca el este pentru ea numai o obsesie.
Uneori cred ca el vroia de la ea numai un singur lucru.
Insa uneori am impresia ca ceva imi scapa... ceva legat de faptul ca el nu are familie.
Ce parere aveti despre asta?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

thinking interesant! dar nu imposibil!
cunosc si eu o fata care are asemenea idei oh go on
care atunci cand cunoaste un baiat nou e mai impresionata decat de orice si dupa doua saptamanai,dupa ce il cunoaste mai bine,gata,vraja disparehee hee
poate ca prietena ta are unele asteptari de la baieti si chiar daca era impresionata de comportamentul lor sau de cum arata,poate ca dupa ce ii cunostea mai bine,nu se ridicau la asteptarile ei! si de aceea le dadea liber! iar sentimentul ala de vinovatie apare,din moment ce faci pe cineva sa tina la tine si ii promiti marea cu sarea si apoi dintr-o data ii dai liber,normal ca te simti un pic cam nasol!
cat despre baiatul u care a stat,cred ca la el a pus mai mult suflet,a gasit la el ceea ce la ceilalti nu a gasit! si daca s-a suparat pentru ca i-a cerut sa faca dragostetongue inseamna ca prietena ta e prea copila pentru o relatie! ea trebuia sa ii spuna ca nu e pregatita,sa stea de vb cu el,nu sa ii dea papucii! chestile astea trebuiau discutate,nu sa pui capat numai pentru ca nu ti-a convenit ca ti-a cerut ceva! e si el baiat si probabil avea nevoile lui,de asta a intrebat-o!
cat despre faptul ca a mai avut relatii dupa ce a stat cu ea,baietii sunt mai diferiti de noi fetele,ei nu prea stau sa planga in casa,ei merg in cluburi la baut,cu prietenii,si cand esti beat si suferi,orice pica in mana,e okwinking
incearca sa vb cu prietena ta si sa ii spui ca la urmatorul care vrea sa se culce cu ea,sa incerce sa ii explice frumos ca nu vrea, nu sa ii dea liber, pentru ca daca o iubeste o intelegewinking

| LaraClarice a răspuns (pentru AlinaaAli):

Multumesc de raspuns.
Te rog semneaza aceasta petitie si da-o mai departe.

http://www.ptroa.co.il/petition/

1 răspuns: