| Donia7 a întrebat:

am nevoie de un sfat sau poate mai multe.Sunt o persoana mai inchisa si nu pot vb cu oricine.Am o relatie cu un baiat de jumatate de an. desi la inceput nu am dat nici o sansa acestei relatii am ajuns sa-l iubesc.Am incercat de nenumarate ori sa ma despart de el fiindca nu e genul meu nu e ceea ce caut dar cu toate astea il iubesc.La inceput cind nu simteam aproape nimic pentru el am incercat sa ma despart dar nu am reusit fiindca se tot tinea de mine ma suna si intr-un final cedam si iar ne impacam pentru o perioda era bine dar oricum de fiece data ma gindeam ca trebuie sa ma despart de el.In primul rind e cu 9 luni mai mic decit mine, eu cautam un baiat inalt si bine facut. fetele ma inteleg si nici nu mai e cel mai frumos... dar cu toate astea cred ca-l iubesc. Cind ne certam si-l vad cit e de indiferent. sufar enorm.La inceputul relatiei eram rece cu el distanta nu-i rs la telefon cu toate aste ma suna de zeci de ori, acum ma port mult mai bine cu el ai demonstrez ca il iubesc, dar el nu mai e cum a fost, sint momente cind simt ca ma iubeste, dar citeodata parca vrea sa punem punct doar ca nu-mi spune in fata.De multe ori cind ai spun ca nu-i place cum se poarta cu mine ca nu-mi demonstreaza ca ma iubeste imi spune ' dac nu-ti place. atunci de ce mai esti cu mine'si ma urasc in acel moment, nu m-am gindit ca o sa ajung in asemenea situatie.Eu am trecut peste multe si la multe am inchis ochii mi-am zis ca daca ma iubeste restul nu mai conteaza, acum ma indoiesc si de acest lucru, acum iar ne-am certat si i-am zis ca de data asta chiar voi lua o decizie definitiva, dar parca sint cu mainele legate.Stiu ca sint relatii in care baietii se poarta mult mai rau dar eu nu ma pot multumi cu putinul, i-am spus de nenumarate ori ca vreau doar sa ma iubeasca cu adevarat si restul le facem impreuna, se poarta ok citeva zile si apoi iar e indiferent nici nu ma mai suna atit de des si ne vedem mai rar.Chiar nu stiu ce sa mai fac, simt ca relatia asta imi face rau, dar ma gindesc daca aceasta e soarta mea. Un sfat va rog sper ca nu am scris prea mult simteam nevoia sa-i povestesc cuiva...

1 răspuns:
| fufutz a răspuns:

Cred ca daca nu te iubeste cum vrei tu asta nu inseamna ca nu te iubeste deloc pur si simplu poate va plictisiti impreuna si nu mai sunteti ca inainte...inceraca sa ii atragi atenia cu ceva nou in relatia voastra...Succes!