| Anonima111222333 a întrebat:

Buna, sunt fata si am 14 ani 40kg si 1.60. As vrea sa ma îngras dar nu stiu cum. Mentionez ca am luat si vitamine si mănânc foarte mult dar nu ma îngras. Ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa mai astepti un an 2 si te poti duce la sala sa faci exercitii cu greutati sa cresti in masa musculara. Esti in perioada de crestere e normal sa fii ori mai slabut ori mai grasut.

| Donsavas a răspuns:

Afla care sunt cauzele malnutritiei tale si fa ti un control endocrinologic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca multe fructe, si cateva felii de Nutella sau unt de arahide pe pâine ar fi binevenit, suc natural din fructe la blander etc

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prea multi carbohidrati de la nutella si fructe. Ea oricum ii arde instant. Grasimi ii trebuie. Grasimi sanatoase. Sau sala happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Nutella/unt de arahide ce sunt, nu au grasimi, daca mananca alea ii ajung grasimile. Nu cred cã se pune ea pe ulei de masline/cocos, oleaginoase.
Carbohidratii ii asimileaza mai usor si nu o apucã scârba sa manance atât, imediat a luat 400-1000kcal din carbo, instant chiar si ca fatã la greutatea aceea.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Eu am exact ca tine si sunt baiat, eu ce crezi ca as putea face in afara de sport si sa continui sa mananc, chiar inca mai sunt persoane care nu isi dau seama ce clasa sunt..noroc cu mustata laughing continua, asa e felul tau, probabil ai mostenit de la parinti, eu de la parinti sunt asa, sper sa ajung la 1.70 pana se termina vara. Suna imposibil, dar cu determinare se poate.

| aXy99 a răspuns (pentru AnoNymOuSS11):

La 1.7? Te referi la inaltime?