| dede191 a întrebat:

Sunt foarte demoralizata. nu am chef de nimica. Toata ziua stau in casa si asta se intampla de vreo 1 luna... Pe calculator nu prea intru. Pe yahoo nici atata. straight face nu stiu ce sa fac. Ma cert cu toata lumea dupa ma duc in camera si plang. Pana si cu parintii, prietenul si toti m.am certat. Ce sa fac?straight face

Răspuns Câştigător
| spinake a răspuns:

Buna dede proabil e de vina varsta toti am trecut prin asta, incepi sa te inchizi in tine, iti place sa fi singura pentru un timp.Incearca sa gasesti lucruri care te motiveaza, care iti starnesc interesele.Iesi cu prietenii/ prietenul. Incepi sa fi furioasa pe lucruruile din jur mai ales pe parinti, crezi ca nu te inteleg, incearca sa vorbesti cu ei. Iti urez noroc sa treci peste asta.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa te schimbi catre bine pe plan pozitiv asa nu vei mai avea probleme cu lumea.

| Fineness a răspuns:

Citeste o carte cu vampiri sau fa yoga(cu picioarele incrutisate)!

| CompleteAndUtter a răspuns:

Probabil ca motivul principal este ca nu ai mai iesit de mult timp din casa. Apoi, ar mai fi si varsta. Nu e bine sa iti creezi o lume proprie, unde numai tu ai loc, incearca sa te descarci cuiva. Probabil ca, la cat de usor te-ai certat cu toti, la fel poti sa te si impaci. Cere-le scuze, explica-le ca treci printr-o perioada mai proasta, sigur vor intelege. Dar cel mai important lucru este sa iesi din casa, sa te distragi de la acea stare, fie cu prietenii, singura, sau cu familia. Sper sa treci cu bine peste acea stare. Bafta!

| MissIndependenttt a răspuns:

Pai ma gandesc ca poti suferi de o depresie. Ceea ce nu mi se pare a fi un lucru prea placut.Incearca peentru inceput sa te fortezi putin...adica sa incerci sa fi altfel,asculta muzica, incearca sa fi prietenoasa cu toata lumea, si incearca sa uiti ca poti plange.Probabil ca este si varsta prin care toti vom trece, insa putem face fataaa.love strucklove struck:X
Haii stiu ca potiihee hee
wave

| niknip a răspuns:

Incearca sa iti petreci timpul intr-un mod placut, vb cu parintii tai sa faceti o iesire [la tara, afara din oras], o vizita la rude verisori etc.; incearca sa iesi din monotonie vb cu o prietena, citeste, asculta muzica care sa te relaxeze si incearca sa iti pastrezi calmul cand vb cu cei dragi.
Bafta! :*

| Criss96 a răspuns:

Incearca se le mai dai prietenilor o sansa daca ei au gresit daca ai gresit tu cere-le iertare, nu prea ai dat prea multe detalii sau ceva sa intelegem dc te simti asa... revin-o cu detalii sh te ajut cu un sfat :*

| Muras a răspuns:

Asa sunt si eu ( mai putin partea cu plansl ) si cred ca se numeste depresie, stii atunci cand nu ai chef de nimic.