| andreeaww a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si trebuie sa ma decid ce vreau sa urmez in continuare si mie imi place foarte mult detectiv de omucideri(sper sa nu faceti glume pe tema asta ).
1 Ce liceu trebuie sa urmez?
2 Cat timp?
3 Unde se gaseste liceul? fundita

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Orice liceu este bun, de preferat unul cat mai bun (dupa posibilitatile tale). De asemenea, alege un profil cu multa fizica, chimie si matematica si invata la perfectie doua limbi straine.
2. Liceul dureaza 4 ani.
3. Nu este un liceu special.
Ulterior va trebui sa faci facultate (Academia de Politia, sectia de criminalistica).

| andreeaww explică (pentru Brigaela):

Si nu conteaza profilul? conteaza sa fac facultatea nu?

| Brigaela a răspuns (pentru andreeaww):

Nu, nu conteaza profilul liceului. Conteaza sa iei apoi la facultate (la criminalistica sunt cate 20 pe loc) si sa o termini

| andreeaww explică (pentru Brigaela):

Daca aleg profilul filologie e ok?(scuze ca iti pun asa de multe intrebari )

| Brigaela a răspuns (pentru andreeaww):

Da, e ok, mai ales ca la admitere se da si gramatica. dar mergi la ceva olimpiade de fizica, chimie, asa incat sa fii la acelasi nivel cu cei foarte buni de la profilurile reale.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte tare, e bine ca nu toate lumea vrea sa devina educator sau avocat.
Multa bafta.