| OchyDeViperă4Love a întrebat:

Sunt in clasa a patra.
Sunt pur si simplu innebunita de concursurile astea.
Au fost doua si nu am reusit.
La concursurile mele, trebuie sa iau premii la diferite scoli ca sa fiu deja inscrisa la acea scoala... Mi-ar placea sa intru asa frumos, cu premii.
Ma tot gandesc... ca nu mai sunt asa multe concursuri si daca nu o sa iau nici un premiu? Tot timpul in loc sa ma gandesc " O sa iau! " eu ma gandesc " Nu o sa iau! ". Nu stiu cum pot scapa de gandirea asta negativista. Chiar nu stiu.

Răspuns Câştigător
| effect a răspuns:

Incearca sa fii mai optimista,sa gandesti mai pozitiv, din moment ce tu esti sigura pe tine, pe cunostintele tale nu ai de ce sa ti faci probleme.Din moment ce participi inseamna ca esti fata desteapta si nu trebuie sa ti faci probleme! multa bafta

5 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Fi mai sigură pe tine, încearcă să înveţi mai mult decât restul.
Baftă.

| Candice a răspuns:

Apreciez ca la varsta ta nu te gandesti la baieti, ca restul fetelor. As vrea sa te felicit pentru asta big grin

Si acum intrebarea ta. pai trebuie sa continui sa mergi la concursuri, o sa prinzi experienta si o sa-ti placa din ce in ce mai mult. Fi optimista, gandeste-te ca tot raul e spre bine, si cu ambitie vei reusi happy Succes si as vrea sa stiu despre ce e concursul big grin

| St3fY_3193 a răspuns:

Gandeste mai mult la cum ar fi sa castigi si acum ca o sa pierzi asta e dar u nu te gandi la asta big grin gandeste-te ca poate poti castiga si u si nu mai fi negativa ca nu o sa reusteti asa:X Succes:X

| AdelinaChp a răspuns:

Buna :X

Daca tu esti sigura pe tine si ai si cunostintele necesare si daca mai esti si ambitioasa sigur vei reusii sa treci peste aceste fazewinking

Fiecare om are accea emotie si accea neliniste ca de data aceasta nu va reusii si ii da sentimentul acela de tristete si chiar depresie ca va esua worried

insa asta e o prostiee! ai inceredere in tine si aduti aminte cat ai muncit si ca meriti mai mult si tot o sa vina de la sine big hug

Mult succes draga meahh :X:X kiss

| Heng a răspuns:

Dupa ce concursuri?! Cu ce sa te ajutam?