| Catarina a întrebat:

Sunt intr o relatie de 4 luni insa, eu nu il iubesc pe prietenul meu. El simte aceasta iubire pentru mine insa l as face sa sufere daca vom continua. Am incercat sa ma despart de el de 2 ori insa mereu incepea planga in fata mea si mi se rupea sufletul.
Acum este plecat in Bulgaria iar cand se intoarce, probabil v a veni cu cadouri pentru mine si m as simtit prost + ca, avem majorate comune si sigur nu m as distra impreuna cu el. Ce sa fac? Cum si cand sa ma despart de el?

7 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Spune-i exact ceea ce simți. Spune-i că nu te merită.
Să știi că a fost greșeala ta pentru că te-ai băgat în această relație.
Explică-i totul și poate va înțelege.
Chiar dacă te va căuta, ignoră-l pentru că o să-i dai speranțe sau o să-l rănești și mai mult prin vorbele tale.
Știu că îți e milă.e normal, ești om, ai suflet.dar trebuie să-l faci să înțeleagă pentru că e pentru binele lui.
Fă-o într-un mod cât mai ok, nu pe un ton ridicat.
Sper să rezolvi și să fie totul bine.
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti fi cu cineva din mila, eu zic sa-i explicti cat mai bine, sa-i spui ca daca te iubeste trebuie sa te lase libera si ca n-are rost ca tu sa fi trista findca nu simti acelasi lucru pentru el. Spune-i ca asa e mai bine si ca trebuie sa te uite, sunt atatea fete pe planeta asta!

| Anna121 a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator. Iti recomand sa te desparti de el, fiindca nu poti sa stai cu cineva din mila. Puteti ramane amici, asa o sa fie mult mai usor pentru el, dar nu sa iesiti la fel de des ca inainte, sau sa vorbiti cu orele la telefon / internet. Ma refer sa va salutati atunci cand va vedeti, sau sa-i trimiti mesaj cand este ziua lui etc. Daca rupi legatura brusc, il vei face sa sufere enorm. Incearca sa-i explici ca nu este el ceea ce cauti tu, dar doresti sa ramaneti in relatii bune.

| Amegadaisuki a răspuns:

Ignora-l un timp si cred ca o sa inteleaga, dar daca el nu iti accepta decizi este cam greu dar incearca sa fi putin mai insuportabila sa nu mai vrea el sa stea cu tine big grin

| RoBByi96 a răspuns:

Trebuie sa te desparti pur si simplu. Cel mai bine e sa ii spui adevarul in fata. Daca e baiat mare, va intelege, daca nu, lasa-l sa planga, doar nu s-a insurat si acuma ii fuge nevasta.

| WalleWalls a răspuns:

Doamne,deci asta mi s-a intamplat si mie de curand, parca as fi pus eu intrebarea :'( El trebuia sa-ti accepte decizia si sa incerce sa treaca peste.Ii convine sa stea cu tine fara ca tu sa-l iubesti si stiind si ca esti nefericita cu el? Stii cum se spune, daca iubesti pe cineva, elibereaza-l.Asa ar fi trebuit sa faca si el.Probabil ca dupa ce va veni ar trebui sa te desparti de el, nu la telefon sau pe internet.E mult mai bine fata in fata.Bafta! >big grin

| Catarina explică (pentru WalleWalls):

Vaai, mi ar placea sa mi lasi facebook ul tau. Am nevoie sa vorbesc cu cineva despre asta! ^^