| Crissu1DanceArt a întrebat:

Sunt intr-o situatie destul de jenanta si vreau sa va cer parerea.
Am fost cu un baiat si ne intelegeam foarte bine si relatia mergea bine, dar intr-o zi s-a despartit de mine, pe motivul ca nu ne vedem foarte des. (Ne vedeam in fiecare wekeend).
Si vorbeam zilnic pe skype.
Si pe moment am ras de motivul lui, toti credeau ca sunt bine dupa ce m-am despartit de el si ca nu sufar, dar dupa iar mi-a fost dor de el si il plac foarte mult. dar acum suntem prieteni ..adica mi-a cerut sfaturi cu sa se dea la o fata ( fata aia fiind o prietena buna de a mea) si eu ca o proasta l-am ajutat.
Tin mult la el, dar nu pot sa ii zic ca imi place de el dupa ce am fost odata cu el si ne-am despartit si l-am ajutat cu alta...
E primul baiat dupa care am plans si tin mult la el...
Ce pot face? crying Imi place de el dar nu cred ca mai pot reface relatia aia. Si in plus daca i-as spune acum sigur m-ar crede o ciudata.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
E bine si in weekend-uri.Decat deloc...cred ca a exagerat.Ce urat! Sa ii ceri fostei prietene sfaturi despre cum sa fii cu alta.Nici nu mai stiu ce sa zic.Sentimentele vad ca sunt foarte puternice, dar ar trebui sa te iei si dupa ratiune care mie, personal, nu imi da semne bune...Mai sunt baieti, eu zic sa te reorientezi chiar daca e greu.El te-a respins pe tine, tu l-ai vrut.Sa fie sanatos! Bafta! happy

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

mai ai un pic si scapi. Greul a trecut. Acum incepi sa realizezi ca nu se mai poate face nimic.

Si cand nu se mai poate face nimic, viata merge inainte. Oamenii se vor trezi si vor merge la serviciu, indiferent de situatia ta.

Acelasi lucru va trebui sa faci si tu. Da sansa altora sa vina in viata ta. Si neaparat inchide relatia cu asta. De tot.

Nu uita ca trecutul prin prezent vine in viitorul tau. Inchide-i poarta tipului asta si fa-ti din nou un viitor cu altul.

| ionutalex13 a răspuns:

Mergi mai departe.nu s au terminat baietii.asa e prima dragoste nu se uita.dar asa e viata una rece alta calda.lasa l in pace si incearca sa iti faci si tu un prieten