| idkkkkk23 a întrebat:

Bună! Sunt într-o situație foarte ciudată,cu băiatul de care îmi place.
Noi doi vorbim des și pe snap sau whatsapp conversații ca între prieteni ca să zic așa,și de mult timp bănuiesc ca și el mă place. în fiecare zi vorbim,glumim,avem inside jokes,ba chiar și flirtăm.
problema este ca,în weekend mi-a scris un mesaj spunând ca are iubită. Lucru ce mi s-a părut extrem de ciudat pentru ca,nu i-am spus niciodată că-l plac,și nici el mie. modul în care a scris mesajul a fost ca și cum s-ar fi scuzat ca are iubită și nu poate fi cu mine sau așa ceva
totuși,prietenul lui de la școală care face mereu mișto de oricine care are iubit/a,nu a zis nimic despre asta.
eu cred ca mă minte,deoarece a și făcut screenshot la acea conversație,și când l-am întrebat de ce a spus "motive educaționale"
cred ca mă place pe mine și vrea să dovedească ceva, a făcut multe lucruri, timp de vreo 2 ani, care mă fac să cred ca mă place și el

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca aveti vreo 13-14 ani, trebuie sa stii ca in aceasta perioada a adolescentei nu prea vei gasi seriozitate din partea nimanui, deci poate ar fi mai bine sa mai astepti cu relatiile.Mai mult e despre experiementare si socializare, crush-uri multe si mai ales indecizie, prin urmare ai grija sa nu sfarsesti cu sufletul bucati.

| idkkkkk23 explică (pentru dullcat):

Da știu, dar totuși, nu e ca și el. mi se par ca și cum e altcineva, până la urmă n-ai cum să te schimbi așa în 2/3 zile

| dullcat a răspuns (pentru idkkkkk23):

Oamenii nu se schimba in 2/3 zile.Asta inseamna ca tu de fapt nu l-ai cunoscut pe el in totalitate, in tot acest timp.