| anonim_4396 a întrebat:

sunt la un liceu agricol si anul trecut m-am transferat in al doilea semestru, intr-o clasa, tot din liceul respectiv, atunci fiind in clasa a 9a. Ma gandesc sa ma transfer si acum, fiind in clasa a 10a in al doilea semestru, pentru ca nu imi place clasa la care sunt si vreau sa ma duc la o clasa ma buna. Intrebarea mea : Pot sa ma transfer si a doua oara?

4 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Fa ce crezi ca e mai BINE.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Clasele sunt impartite in functie de nota de la admitere, iar daca nu s-a dat examen, totusi s-a luat in considerare media de la inscriere.Nu poti sa te transferi decat la o clasa unde s-a intrat cu o medie egala sau mai mica decat a ta.In plus, al doilea transfer e mai dificil de aprobat.

| pisicutzamik a răspuns:

Da doar daca sunt locuri in clasa unde vrei sa te transferi

| Omnitrix a răspuns:

Desigur... Trebuie sa gasesti insa un loc in clasa respectiva si sa ai o medie mai mare decat ultima medie cu, care s-a intrat in acea clasa. Pentru a te transfera si a avea cat mai multe sanse te sfatuiesc sa-ti depui dosarul cat mai repede. Funda?puppy dog eyes