Întrebare recomandată | Emma305 a întrebat:

Sunt o fire foarte sensibilasad si ma supar din nimica toata, adica ma afecteaza. Ce as putea sa fac ca sa nu mai imi pese de parerile celorlalti?

Răspuns Câştigător
| ihacoswhy a răspuns:

Pur si simplu cand auzi ceva rau de tine si iti vine sa te enervezi nu te mai exterioriza pentru ca o sa vada ca tu o sa ajungi mare si o sa le faci in ciudawinking

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ai grija ce iti doresti,se poate indeplini.
Daca esti nepasatoare, vei fi cu totihappy nu iti va pasa, candva, eram si eu sensibil si timidhappy
Acum ce pot spune, lumea se mai schimba, insa uneori prefer sa mai fiu acel baiat timid si retrashappy dar nu se mai poate (:

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ai incredere in tine

| Emma305 explică (pentru suntserios):

E foarte greusad si nu stiu de ce...

| SuntCumVreauEu a răspuns:

Comporta-te in asa fel incat sa le arati ca nu iti pasa, nu te intereseaza, nu vrei sa te intereseze ce zic ei sau ce fac ei

| Emma305 explică:

Va multumesc frumos pentru sfaturi.