| totElodia a întrebat:

A dat cineva proba orala la engleza anii trecuti pentru admiterea la liceu bilingv? Ce punctaj se ofera la citit, si ce punctaj la intrebari? A fost greu?

3 răspunsuri:
| Fluffy2 a răspuns:

60 de puncte la scris(grila) si 30 de puncte la citit si 10 puncte din oficiu.Am inteles de la profa noastra ca exercitiile cuprind tot vocabularul dar daca o faci de mult timp ar trebiu sa il treci cu brio! Succes!

| totElodia explică (pentru Fluffy2):

straight face 30 puncte nu sunt la citit! 30 de puncte sunt in total, cu tot cu intrebarile puse, si un subiect de discutat...

| Fluffy2 a răspuns:

Eu asa am inteles de la profa noastra.Nu stiu acum dar daca te-ai documentat bine.Succes!